28 paź 2015, 16:47

Za nami trzecia kolejka Tauron Basket Ligi. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z polskich parkietów.

Mecz Kolejki:

Stelmet BC Zielona Góra – King Wilki Morskie Szczecin 98:92
To miał być jeden z tych meczy, które mistrz Polski powinien wygrać bez trudu. Nieoczekiwanie na początku spotkania, szczecinianie zaskoczyli mistrzów dobrą dyspozycją. Dopiero pod koniec drugiej kwarty, dzięki skuteczności z dystansu Karola Gruszeckiego, Stelmetowi udało się odskoczyć na kilka punktów, by w trzeciej odsłonie meczu wyjść na 21 punktowe prowadzenie. Prym w tej części zawodów wiódł szczególnie Mateusz Ponitka. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, w szeregi gospodarzy wdało się niepotrzebne rozluźnienie, dzięki czemu szczecinianie zaczęli skutecznie odrabiać straty m.in. po takich efektownych akcjach:

Dobra gra zmienników- Marcina Nowakowskiego (6 asyst w 16 minut) i Pawła Kikowskiego (14 punktów), a także najlepszego strzelca Franka Gainesa (20 punktów, 7/10 z gry) spowodowały, że w czwartej kwarcie różnica punktowa zmniejszyła się do zaledwie 6 oczek. Zielonogórzanie nie pozwolili jednak przeciwnikom na więcej i ostatecznie wygrali mecz 98:92. Warto zauważyć, iż suma punktów obu drużyn wynosi 180, co jak na polskie realia jest wynikiem bardzo dobrym, świadczącym o ofensywnej grze obu drużyn.

Liczby kolejki:

2- tyle meczy kończyło się w tej kolejce dogrywkami (Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec oraz Polfarmex Kutno – AZS Koszalin)
3- tyle drużyn nie zaznało jeszcze w tym sezonie smaku porażki (Stelmet BC Zielona Góra, Anwil Włocławek, Siarka Tarnobrzeg), tyle samo drużyn nie odniosło jeszcze zwycięstwa (King Wilki Morskie Szczecin, Trefl Sopot, Polpharma Starogard Gdański)
5- w tej kolejce padło tyle osiągnięć double-double, również 5 bloków w meczu uzyskał Zach Robbins (Siarka Tarnobrzeg)
8- tyle asyst w meczu zanotował Łukasz Wiśniewski (Polski Cukier Toruń)
16- tyle razy w meczu piłkę zebrał Stevan Milošević (Polski Cukier Toruń)
30- tyle rzutów w meczu oddał David Jelinek (Anwil Włocławek)

MVP kolejki:

Dawid Jelinek– zdobył 39 punktów i poprowadził Anwil Włocławek do wygranej 87:84 z PGE Turowem Zgorzelec. Oprócz tego miał jeszcze 8 zbiórek, 2 asysty i 1 przechwyt.