Aktualizacja: 7 lis 2015, 07:20
4 lis 2015, 13:33

Za nami czwarta kolejka Tauron Basket Ligi. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z polskich parkietów.

Mecz Kolejki: King Wilki Morskie Szczecin – Trefl Sopot 84:81

Najbardziej emocjonujące spotkanie kolejki obejrzeli kibice w Szczecinie. Był to mecz drużyn, które do tego czasu nie odniosły jeszcze żadnego zwycięstwa w lidze, także widać było wśród nich determinację do zmiany tego stanu rzeczy. Oba zespoły, przed sezonem zgłaszały bowiem o wiele wyższe aspiracje, niż wskazuje na to obecne miejsce w tabeli.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli sopocianie, jednak szybko uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Po serii 13:0 w ich wykonaniu i trójce Pawła Kikowskiego wyszli na 10-punktową przewagę. Dobre zawody w tej części meczu, rozgrywał Michał Nowakowski- który trafiał zarówno z dystansu, jak i z bliskich odległości:

Druga kwarta nie była już tak dobra w wykonaniu szczecinian, im bliżej było do jej końca, tym lepiej grali zawodnicy z Sopotu. Szczególnie w tym okresie z dobrej strony prezentował się Tyreek Duren – po jego trafieniach Trefl zbliżył się na sześć punktów na końcu pierwszej połowy meczu.

Przewaga Wilków Morskich po przerwie, została zmniejszona w pewnym momencie tylko do jednego punktu. Przez dłuższy czas trwała wymiana kosz za kosz, ale przed czwartą kwartą to gospodarze znów lekko odskoczyli, po trzy punktowym rzucie Franka Gainesa widniał wynik 63-55.

W czwartej kwarcie zawodnikom Trefla w końcu udało się dopiąć swego. Na dwie minuty przed końcem meczu, nie tylko doprowadzili do remisu, ale po akcji 2+1 Grzegorza Kulki zdobyli przewagę. Sopocianie doprowadzili zatem do emocjonującej końcówki- na 26 sekund przed końcem, po trójce Josipa Bilinovaca było 80:79 dla gospodarzy. Bilinovac nie trafił jednak ostatniego rzutu meczu, który dałby dogrywkę i mecz zakończył się wynikiem 84-81 dla szczecinian.

Liczby kolejki:

0- żadnej trójki w meczu nie trafili koszykarze AZS Koszalin w meczu ze Stalą Ostrów Wielkopolski.
2- dwa mecze w kolejce zakończyły się różnicą ponad 20 punktów (Asseco Gdynia – Start Lublin i Energa Czarni Słupsk – Siarka Tarnobrzeg), padły też dwa osiągnięcia double-double.
5- przechwytów zanotował Anthony Hickey (Asseco Gdynia), tyle samo bloków wykonał Ty Walker (AZS Koszalin).
9- tyle asyst rozdali Przemysław Frasunkiewicz (Asseco Gdynia) i Rashaun Broadus (MKS Dąbrowa Górnicza).
13- zbiórek zdobył Maksym Kornijenko (Polski Cukier Toruń).
32- najwięcej punktów w kolecje zdobył Dawid Jelinek.
37- taką różnicą zakończył się mecz Energa Czarni Słupsk – Siarka Tarnobrzeg.

MVP kolejki:

Harris był najlepszym zawodnikiem Rosy w zwycięskim meczu z PGE Turowem Zgorzelec. Amerykanin rzucił 21 punktów i dołożył do tego cztery zbiórki, dwie asysty oraz trzy przechwyty.