Podsumowanie 5. kolejki TBL + TOP10 [wideo]

11 lis 2015, 23:00

Za nami piata kolejka Tauron Basket Ligi. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z polskich parkietów.

Mecz kolejki: Anwil Włocławek – Asseco Gdynia 82:76

W poniedziałkowy wieczór we Włocławku, byliśmy świadkami emocjonującego pojedynku między gospodarzem, Anwilem Włocławek, a Asseco Gdynią – dziewięciokrotnym Mistrzem Polski.

Już pierwsze akcje meczu zapowiadały bardzo zacięte spotkanie, żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć kilkupunktowej przewagi. Dopiero Kamil Łączyński, który zanotował świetny fragment gry, dał sześcio-punktowe prowadzenie ekipie gospodarzy (20:14). Łączyński notował miedzy innymi takie zagrania:

W drugiej kwarcie, znów do remisowego wyniku doprowadziła ekipa prowadzona przez Igora Milicicia, a głównym tego sprawcą był Anthony Hickey. Pod koniec pierwszej połowy włocławianie wyszli znowu na sześć oczek przewagi, których nie zdołali jednak dociągnąć do końca drugiej części spotkania (37:36 po drugiej kwarcie).

Gracze Asseco Gdynii podkręcili tempo po przerwie, co nie przeszkodziło jednak Anwilowi w wypracowaniu większej przewagi, a co najważniejsze, w jej utrzymaniu. Zdecydowanym liderem był David Jelinek, który w szczególności popisywał się celnymi rzutami za trzy punkty. W rezultacie Anwil Włocławek wygrał trzecią kwartę w stosunku (22:16) i prowadził już (59:52), choć efektowną trójką ze swojej połowy, popisał się na koniec Sebastian Kowalczyk:

Czwarta, decydująca część spotkania była najbardziej wyrównana. Zawodnicy Asseco Gdyni dogonili ekipę z Anwilu przegrywając już tylko jednym punktem. Jednak dzięki dobrej postawie liderów z Włocławka, nie mieli szans na wygranie tego meczu i w ostateczności ulegli 82:76.

Liczby kolejki:
3- trzy mecze w tej kolejce zakończyły się dogrywkami.
5- pięciu zawodników zaliczyło double-double (Frank Gaines, Marcin Stefański, Filip Dylewicz, Stevan Milošević, Michael Fraser).
6- aż sześć strat zanotował Brandon Heath (WKS Śląsk Wrocław).
8- bloków zanotował drużyna AZS Koszalin, z czego cztery były dziełem Ty Walkera.
11- tyle asyst rozdał Josh Parker (Polfarmex Kutno).
13- zbiórek zanotowali Frank Gaines (Wilki Morskie Szczecin) i Marcin Stefański (Trefl Sopot).
14- celnych rzutów w meczu trafił Curtis Millage (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
17- rzutów wolnych wykonał wspomniany wcześniej Curtis, z czego trafił 12.
41- tyle punktów w meczu zdobył ponownie Millage.