26 lis 2015, 16:48

Za nami siódma kolejka Tauron Basket Ligi. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z polskich parkietów.

Mecz kolejki: Anwil Włocławek – WKS Śląsk Wrocław 82:74

Nie mogło być inaczej- starcie klubów, które na przełomie wieku rządziły ligą, elektryzuje kibiców do dzisiaj. „Święta wojna” i tym razem również nie zawiodła oczekiwań.

Lepiej w mecz wszedł Anwil, rozpoczynając od prowadzenia 8: 4, jednak Śląsk utrzymywał się blisko a po celnych trójkach Jarmakowicza i Heatha, zdołał odrobić straty z nawiązką doprowadzając do wyniku 11-12. Gospodarze jednak dzięki dobrej grze Davida Jelinka (11 punktów w kwarcie), wygrali tą część spotkania 22-17. Próbka możliwości Jelinka:

W drugiej kwarcie to Śląsk narzucił swoje warunki gry, po trafieniach Chanasa i Kowalenki oraz wolnych Maddena, wrocławianie odzyskali prowadzenie. Od tego momentu zespół trenera Emila Rajkovicia kontrolował sytuację na parkiecie i utrzymywał prowadzenie, kończąc pierwszą połowę wynikiem 36:42.

Trzecia kwarta to powrót do gry Anwilu, włocławianie wyraźnie podkręcili tępo a prym kolejny raz wiódł David Jelinek, który trafiał praktycznie z każdej pozycji. I choć Śląsk grał efektownie:

To nie zdołał jednak utrzymać prowadzenia i kończył kwartę wynikiem 61:58.

Mimo zaciętej walki do samego końca, Anwil nie pozwolił wydrzeć sobie wygranej. Jeszcze na cztery minuty przed końcem spotkania obie drużyny dzielił zaledwie punkt. Jednak włocławianie zanotowali pod koniec serię 8-0 a kluczowe akcje wykonał kapitan drużyny Robert Tomaszek. Środkowy najpierw trafił dwa wolne, potem zaliczył przechwyt i punkty po kontrze. Goście nie byli w stanie już dogonić rywali i to Anwil cieszył się z wygranej w klasyku – 82:74.

King Wilki Morskie Szczecin – Anwil Włocławek 54:69
Trefl Sopot – Siarka Tarnobrzeg (zostanie rozegrany 13.01.2016)

Liczby kolejki:

2- graczy uzyskało w tej kolejce double-double: Patrik Auda (AZS Koszalin) i David Jelinek (Anwil Włocławek) w meczu z Wilkami Morskimi Szczecin

5- tyle bloków uzyskał Bryan Davis (Energa Czarni Słupsk)

9- asyst rozdał Michael Fraser

13- trójek trafili w meczu zawodnicy Startu Lublin

17- tyle zbiórek zanotował Michael Fraser (Polfarmex Kutno)

28- punktów zdobył David Jelinek (Anwil Włoclawek) w meczu ze Śląskiem Wrocław

45- tylko tyle punktów w całym meczu uzbierali zawodnicy Trefla Sopot w starciu ze Stelmetem Zielona Góra

5000- Filip Dylewicz (PGE Turów Zgorzelec) przekroczył w tej kolejce barierę 5000 punktów zdobytych w polskiej lidze.