Strona główna Żużel 1. Liga Pojedynek sąsiadów w tabeli. Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Speedway Wanda Instal Kraków...

Pojedynek sąsiadów w tabeli. Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Speedway Wanda Instal Kraków (zapowiedź)

0

W ramach 7. kolejki  Nice PLŻ Włókniarz Częstochowa podejmie na własnym torze Wandę Kraków. Będzie to pojedynek drużyn, które obecnie sąsiadują w tabeli ligowej.

Częstochowskie Lwy, będące w coraz lepszej dyspozycji, wydają się być faworytem niedzielnego spotkania przy ulicy Olsztyńskiej. W ostatnich dwóch wygranych pojedynkach cały zespół prezentował bardzo równą formę, a liderzy „biało-zielonych” osiągali wyniki, których od nich oczekiwano. Szczególnie tyczy się to Thomasa Jonassona, który w Bydgoszczy poprowadził Włókniarza do zwycięstwa nad tamtejszą Polonią.  W ekipie gospodarzy niedzielnego meczu nie ma żadnych zmian personalnych w porównaniu z meczem w Bydgoszczy.  Ponownie z lwem na kewlarze ujrzymy Nicolai’a Klindta, który po udanym debiucie prawdopodobnie na dłużej zagości w meczowym składzie Włókniarza. Jego partnerem z pary będzie Thomas H. Jonasson i jest to jedyna zmiana w porównaniu z poprzednim meczem, gdyż w Bydgoszczy parowym towarzyszem Klindta był Sebastian Ułamek. Przy zapowiadającym się wyrównanym meczu, o końcowym wyniku Lwów może zadecydować postawa formacji młodzieżowej. Para Polis-Łęgowik powinna popisać się dużo lepszą zdobyczą punktową niż młodzieżowcy z Krakowa. Dla Lwów jest to niezwykle ważne spotkanie, a także szansa na potwierdzenie przynależności do ligowej czołówki.  Dla Michała Finfy będzie wyjątkowy mecz, gdyż manager Włókniarza do Częstochowy przybył właśnie z Krakowa.

Dla Wandy Kraków będzie to szósty mecz w tym sezonie. Żużlowcy z Grodu Kraka na swoim koncie mają dwa zwycięstwa i trzy porażki. Goście niedzielnego spotkania obydwa korzystne rezultaty wywalczyli na własnym torze. Na wyjazdach nie radzili sobie zbyt dobrze. Warto jednak zaznaczyć, że w poprzedniej kolejce ligowej Wanda Kraków pewnie pokonała pogromców Włókniarza –  pilską Polonię. Drużyna wzmocniona Grzegorzem Walaskiem, który  bardzo dobrze zna częstochowski owal, z pewnością będzie chciała podjąć wyrównaną walkę z Lwami. Goście do niedzielnego spotkania przystąpią w takim samym składzie jak w wygranym meczu z Polonią Piła.

Z pewnością czeka nas niezwykle ciekawe spotkanie na SGP Arenie. Faworytami do zwycięstwa są biało-zieloni, lecz goście nie są bez szans na końcowy sukces. W tym meczu o wygranej mogą decydować niuanse. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:45.

 

Awizowane składy:

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

 1. Thomas H. Jonasson
 2. Nicolai Klindt
 3. Daniel Jeleniewski
 4. Artur Czaja
 5. Sebastian Ułamek
 6. Oskar Polis

Speedway Wanda Instal Kraków:

 1. Mateusz Szczepaniak
 2. Zbigniew Suchecki
 3. Edward Mazur
 4. Patrick Hougaard
 5. Grzegorz Walasek
 6. Michał Nowiński

Komentarze