Strona główna Żużel PGE Ekstraliga “Pokazaliśmy, że mamy liderów”. Wypowiedzi po meczu w Toruniu

“Pokazaliśmy, że mamy liderów”. Wypowiedzi po meczu w Toruniu

0

W niedzielnym meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi, Get Well Toruń pokonał na własnym torzę Mistrzów Polski z Leszna 48:41. Zapraszamy Państwa do przeczytania tego, co powiedzieli zawodnicy trenerzy po tym spotkaniu.

Adam Skórnicki (Fogo Unia Leszno)Z Nickim Pedersenem coś się dzieje nie tak, gdzieś jest problem w decyzjach, które podejmuje. W ostatnich biegach coś tam drgnęło. Duńczyk szuka w sprzęcie, na szczęście w dwóch ostatnich biegach sobie odbił. Nie udało się nam do końca rozbroić drugiej linii i naszych juniorów. Dodatkowo nasz drugi junior punktował na naszych seniorach i juniorach. Zabrakło punktów aby wygrać mecz, ale cieszymy się w ogólnym rozrachunku, że jest bonus, bo wywalczyliśmy go na torze i można powiedzieć że wpadł nam też taki mały bonusik, bo w innym meczu nikt go nie dostał.

Robert Kościecha (Get Well Toruń)Plan minimum został wykonany. Wygraliśmy mecz u siebie, ale chcieliśmy też, aby bonus został u nas. W trzynastym biegu, można powiedzieć, że straciliśmy dziewięć punktów, bo prowadziliśmy 5:1, a przegraliśmy 0:5. W pierwszej odsłonie Adrian Miedziński popełnił błąd, pociągnęło go, zagrodził tym samym drogę Grzegorzowi Zengocie. Trochę kontrowersyjna decyzja, no ale sędzia wykluczył Adriana Miedzińskiego, w powtórce Marin Vaculik na trzecim miejscu zanotował defekt, zatarł mu się silnik i było 0:5. To zadecydowało, że bonus jedzie do Leszna, szkoda tego bardzo. Cieszymy się z tego, że wróciliśmy po ciężkim meczu w Zielonej Górze i znów pokazaliśmy, że mamy liderów. Początek zawodów był udany, do siódmego biegu Leszno nie wygrało żadnego indywidualnie biegu, co nas bardzo cieszyło. Kapitalna forma Chrisa Holdera, który w Toruniu po raz trzeci z rzędu zdobywa komplet punktów z bonusami więc z tego bardzo się cieszymy. Wrócił Greg Hancock, brakuje trochę punktów tej drugiej linii, Adrian Miedziński, Kacper Gomólski gdzieś tam gubią punkty. Trzeba to poprawić bo mecze będą coraz cięższe a musi jechać cały zespół.

Emil Saifutdinow (Fogo Unia Leszno)Najpierw chciałbym podziękować, tym co mi pomagali przez ten okres rehabilitacji. Bardzo dziękuję Adamowi Skórnickiemu, który cały czas był ze mną w kontakcie i wspierał mnie psychicznie żebym jak najszybciej się wyleczyć i wrócić. Cieszę się, że dzisiaj wróciłem i zdobyłem jakieś punkty. Oby tak dalej, będę ciężko pracował tak jak przez ten okres, który nie jeździłem.

Chris Holder (Get Well Toruń)Jestem bardzo szczęśliwy, cieszy przede wszystkim wygrana całej drużyny, ponieważ Unia Leszno jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Była szansa na wyższe zwycięstwo, ale zabrakło trochę szczęście w kilku wyścigach. Ważne jest zdobywanie punktów, mieliśmy dziś dobre zwycięstwo i cieszę się z tego.

Komentarze