Polacy za granicą: A.J. Slaughter bohaterem Strasbourga, Waczyński coraz lepszy w Unicaja [WIDEO]

11 gru 2016, 11:58

Reprezentanci Polski A.J. Slaughter oraz Adam Waczyński zaliczyli znakomite występy w ligach zagranicznych oraz w rozgrywkach Basketball Champions League i EuroCup. A.J. zanotował komplet dwóch wygranych, natomiast “Waca” po triumfie w europejskich pucharach przegrał swój mecz ligowy.

LNB

SIG Strasbourg pokonał na własnym parkiecie Hyeres-Toulon 76:62, notując 7. zwycięstwo w bieżącym sezonie francuskiej LNB. Znowu klasa błysnął reprezentant Polski A.J. Slaughter, który został MVP tego starcia. Amerykanin z polskim paszportem zagrał wyśmienicie, rzucając 22 punkty (2/4 za 2pkty, 4/4 za 3 pkty, 6/7 rzuty wolne) a do tego dołożył 4 zbiórki i jedną asystę, co przełożyło się na najwyższy eval na poziomie 24 spośród wszystkich zawodników z parkietu.

Oprócz polskiego zawodnika w zespole gospodarzy wyróżnił się M. Jaiteh (14 oczek i 7 zbiórek). Ekipa wicemistrzów Francji z bilansem 7-5 jest na 5. miejscu w ligowej tabeli.

SIG Strasbourg – Hyeres-Toulon 76:62 (16:11, 19:15, 15:20, 26:16)

Basketball Champions League

W meczu 8. serii Koszykarskiej Ligi Mistrzów SIG Strasbourg rozgromił we własnej hali litewską drużynę Juventus Utena 86:61. Swój udział w tym sukcesie miał reprezentant Polski A.J. Slaughter. Polski rozgrywający spędził na parkiecie 22 minuty, zaliczając  w tym czasie 11 oczek (4/5 za 2pkty, 0/2 za 3 pkty, 3/4 rzuty wolne), 7 asyst (najwięcej w zespole), zbiórkę i przechwyt.

Najlepszym graczem Strasbourga był M. Jaiteh, który uzbierał 12 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty. Francuska drużyna z bilansem 5-3 zajmuje 3. pozycję w tabeli grupy D BCL.

SIG Strasbourg – Juventus Utena 86:61 (21:20, 29:12, 19:13, 17:16)

ACB

Unicaja Malaga przegrała 83:91 wczorajszy pojedynek na własnym parkiecie z Valencia BC w ramach ligi hiszpańskiej. Adam Waczyński zagrał w tym spotkaniu przez ponad 16 minut, notując 9 oczek (1/4 za 2 pkty, 2/2 za 3 pkty, 1/1 rzuty wolne), zbiórkę i asystę.

Najlepszy w ekipie Malagi był D. Musli, zdobywca 18 punktów i 6 zbiórek. Unicaja z dorobkiem 7-4 zajmuje 6. miejsce w tabeli ACB.

Unicaja Malaga – Valencia BC 83:91 (18:24, 24:16, 20:21, 21:30)

EuroCup

Wielkich emocji fanom zgromadzonym w hali w Maladze dostarczył mecz pomiędzy dwoma przedstawicielami ligi hiszpańskiej, w którym Unicaja Malaga pokonała po dogrywce UCAM Murcia 89:86 (73:73).

Rewelacyjne zawody rozegrał Adam Waczyński, który był najlepszy w drużynie gospodarzy a na placu boju spędził ponad 20 minut i został MVP spotkania! Polak zebrał 2 piłki oraz uzyskał 17 punktów, notując 100 % skuteczność rzutową (3/3 za 2 pkty, 3/3 zza łuku, 2/2 rzuty wolne)! Polak został tym samym drugim strzelcem swego klubu, gdyż nieznacznie wyprzedził go J. Smith (18 pktów).

Klub 27-letniego polskiego snajpera z bilansem 4-3 zajmuje 3. pozycję w tabeli grupy C.

Unicaja Malaga – UCAM Murcia 89:86 (32:24, 11:19, 19:15, 11:15, 16:13)