Polacy za granicą: A.J. Slaughter MVP ligowego starcia, świetny Ponitka, porażka ekipy Cela

13 lis 2016, 07:27

Po emocjach związanych z europejskimi pucharami polscy gracze występujący na zagranicznych parkietach powrócili do ligowych zmagań. Kolejne wyśmienite mecze zanotowali A.J. Slaughter oraz Mateusz Ponitka, którzy poprowadzili swe drużyny do zwycięstw. Z kolei Aaron Cel przegrał ligową potyczkę wraz ze swym zespołem.

SIG Strasbourg wygrał po zaciętym wyjazdowym boju z Cholet Basket 90:86 a swych kolegów do zwycięstwa poprowadził nie kto inny, jak reprezentant Polski A.J. Slaughter. Naturalizowany Polak został wybrany najlepszym graczem wczorajszego spotkania, w którym spędził na parkiecie 33 minuty i uzyskał w tym czasie aż 27 punktów (5/9 za 2 pkty, 5/5 zza łuku, 2/2 rzuty wolne), miał też 3 asysty i zbiórkę! Strasbourg po trzeciej kwarcie przegrywał 59:68, ale genialna ostatnia “ćwiartka”, wygrana 31:18 pozwoliła triumfować gościom. Klub 29-letniego polskiego rzucającego obrońcy awansował na 13. lokatę w tabeli francuskiej LNB, gdzie dotychczas zanotował  bilans 3-5.

Cholet Basket – SIG Strasbourg 86:90 (24:21, 19:19, 25:19, 18:31)

Kolejne świetne zawody rozegrał również Mateusz Ponitka, który kilka dni temu dał wygraną Pinar Karsiyaka Izmir w Basketball Champions League. W tureckiej Superlidze drużyna naszego skrzydłowego ograła po dogrywce 84:78 (71:71) Ted Ankara Kolejliler. Ponitka zagrał prawie 40 minut i był bliski double-double, kończąc spotkanie z dorobkiem 9 punktów i 9 zbiórek. Pinar z dorobkiem 4-2 jest na trzecim miejscu w tabeli. Mateusz odgrywa czołową rolę w ekipie Nenada Markovicia i odpłaca się za zaufanie znakomitą grą. Ligowy pojedynek z outsiderem z Ankary nie był jednak spacerkiem dla klubu z Izmiru. Po trzeciej kwarcie Pinar wygrywał 60:52, jednak pogoń gospodarzy za wynikiem doprowadziła do remisu 71:71. Dopiero w trakcie dodatkowych pięciu minut faworyci udowodnili swą wyższość.

Ted Ankara Kolejliler – Pinar Karsiyaka Izmir 78:84 (17:16, 18:14, 17:30, 19:11, 7:13)

Aaron Cel zagrał 16 minut w przegranym 70:73 przez BCM Gravelines-Dunkerque meczu z ASVEL Lyon-Villeurbanne w ramach francuskiej LNB. 29-letni skrzydłowy zdobywając 5 punktów (2/5 rzutów z gry, 1/3 za 3 pkty) i zbierając 3 piłki z tablicy, zaznaczył swój udział w tym pojedynku. Drużyna Cela z bilansem 3-5 znajduje się na 12. pozycji w ligowej hierarchii.

ASVEL Lyon-Villeurbanne – BCM Gravelines-Dunkerque 73:70 (14:13, 15:17,  22:24, 22:16)