Polacy za granicą: MVP Karnowskiego, świetny mecz Waczyńskiego, zwycięstwo Czyża

Aktualizacja: 5 gru 2016, 20:07
5 gru 2016, 16:49

Na zagranicznych parkietach świetnie radzą sobie nasi rodacy. Adam Waczyński zaliczył swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie. Przemysław Karnowski został wybrany MVP w starciu z silnym rywalem z Arizony. Natomiast Aleksander Czyż miał wkład w wygranym spotkaniu z Brescia.

Unicaja Malaga pokonała w meczu wyjazdowym drużynę ICL Manresa 89:70. Adam Waczyński w ciągu 28 minut, jakie spędził na parkiecie, zdobył 17 punktów, trafiając 6 z 13 rzutów z gry. 27-letni zawodnik zanotował również sześć zbiórek i dwie asysty. Polak, będąc najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie, poprowadził ja do pewnego zwycięstwa w tym spotkaniu. Waczyński, który z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej, umacnia swoją pozycję w składzie drużyny z Andaluzji, która doskoczyła do czołowej czwórki w ACB.

ICL Manresa – Unicaja Malaga 70:89 (16:31, 20:19, 16:23, 18:16)

Świetny występ zanotował również Przemysław Karnowski. Polak został wybrany MVP jednodniowego turnieju Hoophall LA, a jego drużyna Gonzaga Bulldogs pokonała w Staples Center Arizone 69:62. Polak był w tym spotkaniu bardzo skuteczny. Karnowski wykorzystał 9 z 13 oddanych rzutów. Spotkanie z udziałem Przemysława Karnowskiego transmitowała telewizja ESPN. Polak został wyróżniony i został zaproszony do pomeczowego wywiadu na żywo z boiska  – “Pracuję nad tymi rzutami. Rano, na treningu rzutowym, wyczułem, że obręcze są miękkie, więc próbowałem tych swoich manewrów. Cieszę się, że koledzy mi podawali”

źródło: polskikosz.pl

Arizona – Gonzaga Bulldogs 62:69 (26:38, 36:31)

Zwycięstwo odniósł również Aleksander Czyż, reprezentujący barwy Juvecaserta Basket. Jego drużyna pokonała na własnym parkiecie drużynę Brescia 89:83. Polak przebywał na parkiecie nieco ponad 15 minut. W ciągu których zdobył 6 punktów. Do swoich statystyk dopisał również 2 zbiórki oraz 1 przechwyt. W drużynie Czyża zdecydowanym liderem był Sosa, który zdobył 28 punktów.

Caserta – Brescia 89:83 (29:27, 17:22, 23:13, 20:21)