Reklama

Polacy za granicą: Pierwsze mecze w NCAA za nami. Zobaczmy jak poradzili sobie reprezentanci Polski

W tym sezonie aż czterech Polaków będzie reprezentować swoje uczelnie w najbardziej prestiżowych akademickich rozgrywkach ligi NCAA. Po kontuzji do gry wraca Przemysław Karnowski, jednak nie jest to jedyny Polak zasilający szeregi NCAA. Także Maciej Bender, Jakub Mijakowski i Jakub Nizioł rozegrają sezon w Dywizji I, natomiast Dywizję II reprezentować będą Szymon Walczak i Filip Nowicki. 

Za Polakami inaugurujące mecze, zobaczmy jak poradzili sobie w uczelnianych rozgrywkach.

I DYWIZJA 

Przemysław Karnowski – Gonzaga Bulldogs

Polski środkowy wraca do gry po przeszło rocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją kręgosłupa. W pierwszym spotkaniu sezonu był jednym liderów swojej drużyny, która pewnie pokonała Utah Valley Wolverines  92:69.

Przemysław Karnowski spędził na boisku 22 minuty. W tym czasie na swoim koncie zapisał 14 punktów i 7 zbiórek.

Karnowski spotkanie rozpoczął bardzo niepewnie, jednak po krótkiej chwili odpoczynku na ławce, powrócił na boisko z nową energią. Skutecznie kończył akcje tyłem do kosza, a mocną obroną odwodził rywali od akcji pod tablicą.

Wyróżniał się bardzo dobrą skutecznością, notując 7/10 punktów z gry.

Maciej Bender – West Virginia 

West Virginia wysoko pokonała Mount St Mary’s 87:59.

Debiutant NCAA, otrzymał szansę na grę już w I kwarcie spotkania. Ostatecznie spędził na boisku 9 minut. Niestety nie mógł się pochwalić zdobyczą punktową, jednak udało mu się zanotować jedną zbiórkę, przechwyt i blok. Jego próba rzutu za „trzy” nie powiodła się.

 

Jakub Mijakowski – Penn State

Jakub Mijakowski na parkiecie pojawił się w ostatnich minutach meczu, na swój debiut czekał całe spotkanie, jednak nie udało mu się wpłynąć w żaden sposób na wynik meczu.

Drużyna z Pensylwanii pokonała zespół Robert Morris 67:50.

Jakub Nizioł – Cal Poly 

Niestety, nadal bez debiutanckich na boisku minut, jest Jakub Nizioł. Jego drużyna przegrała spotkanie z zespołem Pepperdin 68:77.

 

II DYWIZJA 

Szymon Walczak – Adams State 

Adams State reprezentowane przez polskiego rozgrywającego, wysoko przegrało spotkanie z Tarleton State 59:89.

Tak jak i w meczu pokazowym koszykarz punktował z linii rzutów wolnych, trafiając 3/4. Do tego dołożył cztery zbiórki, a łącznie na boisku spędził 14 minut.

Filip Nowicki – Colorado Mesa 

Zespół Filipa Nowickiego uległ na własnym parkiecie drużynie Dallas Baptist 78:99. Niestety Polak nie pojawił się na boisku.

 

W Dywizji I od przyszłego sezonu będzie występował również Dominik Olejniczak. Zawodnik po fenomenalnym sezonie w zespole Drake Bulldogs postanowił zmienić drużynę i pójść w ślady Tomasza Gielo. Olejniczak przeniósł się do Ole Miss, jednak po zmianie drużyny zgodnie z przepisami, cały sezon musi spędzić na ławce.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama