Polacy za granicą: Świetny występ Tomasza Gielo

Aktualizacja: 5 mar 2017, 22:54
5 mar 2017, 17:45

Za nami kolejne spotkania z udziałem polskich koszykarzy za granicą. Niestety, tym razem nie wszyscy mogą cieszyć się ze zwycięstw swoich drużyn.

Adam Waczyński

W niedzielnym meczu, Unicaja Malaga wygrała z Bilbao Basket, 74:63. Polak zaliczył dzisiaj nieco słabszy występ niż w ostatnim meczu pucharowym. Waczyński grał przez ponad 19 minut i zdobył w tym czasie 6 punktów. Miał również dwie asysty i zbiórki, a także przechwyt. Zdarzyły mu się jednak trzy straty. W Pucharze Europy Unicaja Malaga wysoko zwyciężyła natomiast z Bayernem Monachium, 82:67. Reprezentant Polski, a na co dzień zawodnik hiszpańskiego klubu, zaliczył w tym meczu dobry występ. Podczas 25 minut spędzonych na parkiecie Polak zdobył 11 punktów, oraz zanotował na swoim koncie jedną asystę i zbiórkę. Pierwsze spotkanie rozgrywane w ćwierćfinale Pucharu Europy wygrał niemiecki zespół, jednak tym razem to Malaga dominowała już od pierwszych minut i wygrała na własnym parkiecie. Gra toczy się do dwóch zwycięstw, a kolejny mecz pucharowy odbędzie się już za kilka dni w Niemczech.

Mateusz Ponitka

We wczorajszym spotkaniu drużyna reprezentanta Polski, Pinar Karsiyaka Izmir poległa w starciu z Besiktasem Stambul, 81:86. Polak spędził na boisku 30 minut i zdobył w tym czasie 10 punktów(3/4 za dwa, 1/5 za trzy oraz 1/2 w rzutach wolnych). Miał również 6 zbiórek i 2 asysty. Więcej informacji na temat ostatniego meczu Mateusza Ponitki w BCL: TUTAJ

Tomasz Gielo

W rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy, Badalona pokonała Madryt 77:71. Bardzo dobry występ zanotował na swoim koncie Tomasz Gielo, który spędził na parkiecie 15 minut. W kwadrans zdobył 10 punktów ( 1/3 za dwa, 2/6 za trzy i 2/2 w rzutach wolnych). Szczecinianin zaliczył także blok i przechwyt. To jeden z najlepszych występów Polaka w lidze ACB.

Damian Kulig

Wczorajsze spotkanie okazało się zwycięskie dla zespołu prowadzonego przez dobrze znanego w Polsce trenera, Saso Filipovskiego. Banvit pokonał Best Balikesir 79:73, a nie najgorszy występ zanotował na swoim koncie Damian Kulig. Polak spędził na parkiecie 24 minuty i zdobył w tym czasie 9 punktów (1/2 za dwa, 0/1 z dystansu i 7/8 z rzutów wolnych) . Koszykarz pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego zaliczył również 4 zbiórki.