Polacy gromią w mistrzostwach świata. Pewna wygrana na start

Siedem goli zobaczyli kibice w meczu hokeju na lodzie Polska – Litwa, który został rozegrany w ramach mistrzostwa świata dywizji 1A. W mundialowym starciu wszystkie bramki zdobywali biało-czerwoni, którzy dzięki wygranej znaleźli się na pierwszy miejsce w swojej grupie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Doskonały początek mistrzostw. Polacy rozgromili Litwinów

Polacy byli zdecydowani faworytami przed starciem z Litwinami. Swoje aspiracje powrotu do hokejowej elity biało-czerwoni potwierdzili już w po dwóch minutach. Wtedy wynik otworzył Paweł Zygmunt, który pokonał Mantasa Armalisa. Następnie krążek do bramki kierowali Michał Kruczek, Krystian Dziubiński oraz Patryk Wronka. Ostatni z wymienionych trafiał aż trzy razy.

Ostatecznie Polacy zdobyli siedem goli. Bezradni Litwini nie potrafili natomiast odpowiedzieć biało-czerwonym nawet jednym trafieniem. Ostatecznie mecz zakończył się więc rezultatem 7:0. Ostatniego gola w drużynie podopiecznych Roberta Kalabera zdobył Dziubiński.

Teraz naszą reprezentację czeka mecz z gospodarzami mistrzostwa świata dywizji 1A. Już w niedzielę Polacy zmierzą się z Wielką Brytanią. Początek tego meczu został zaplanowany na godzinę 17:00. Awans do elity wywalczą dwa najlepsze zespoły z grupy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Aleksandra Mirosław jest niesamowita. Ustanowiła nowy rekord świata – 3 raz tego samego dnia

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA