Polacy oddalili się od Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Brazylii

9 sty 2015, 22:41

W Ostrowcu Św. rozpoczął się Turniej Kwalifikacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w piłce ręcznej w Brazylii w 2016 roku. Niestety Polska już w pierwszym meczu przegrała z Francją.

W drugim pojedynku dnia zmierzyły się ze sobą ekipy Francji i Polski. Początkowo zdecydowanie lepiej na boisku radzili sobie trójkolorowi. W momencie kiedy Polacy przegrywali 4:9 trenerzy Damian Wleklak i Marcin Lijewski musieli poprosić o drugi czas. Niewiele to jednak pomogło i do przerwy biało-czerwoni przegrywali czterema bramkami (9:13). W drugiej połowie spotkania wprawdzie Polacy próbowali gonić wynik i zmniejszyć dystans do rywali, jednak nie potrafili w zasadzie im zagrozić, komplikując sobie tym samym awans do mistrzostw świata już na starcie kwalifikacji.

W meczu otwarcia Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata w Brazylii, zmierzyły się zespoły Macedonii i Czech. Do przerwy przewagę dwóch bramek mieli Czesi. W drugiej części spotkania ich dominacja była coraz większa i ostatecznie pokonali oni Macedończyków 33:22.