Polacy w pucharach: dobre występy Kuliga i Cela, kolejny słaby mecz Waczyńskiego [WIDEO]

3 lis 2016, 12:22

We wczorajszym dniu polscy koszykarze grający w klubach zagranicznych rozegrali mecze w europejskich pucharach. Damian Kulig oraz Aaron Cel schodzili z parkietu w świetnych nastrojach, gdyż pokazali się z dobrej strony a ich drużyny wygrały mecze. Niestety kolejny słaby występ zaliczył Adam Waczyński a jego Unicaja Malaga przegrała wyjazdowe starcie.

Banvit BC w którym gra Damian Kulig znakomicie spisuje się w Basketball Champions League, gdzie odniósł już trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując we własnej hali CEZ Basketball Nymburk 75:69. Reprezentant Polski wniósł spory wkład w ten triumf, ponieważ podczas niespełna 28 minut gry, zdobył 13 punktów i 6 zbiórek, miał też asystę i 3-krotnie zablokował rzuty rywali. Te statystyki tylko potwierdzają, jaką pożyteczną rolę odgrywa w tureckiej ekipie Saso Filipovskiego. Gospodarzy do triumfu poprowadził duet Gediminas Orelik (17 pkt, 11 zbiórek), Jordan Theodore (15 punktów, 6 zbiórek, 7 asyst) oraz Edo Muric z 14 punktami. W następnej kolejce gier Banvit BC zagra w Salonikach z tamtejszym Arisem.

Całkiem przyzwoite spotkanie rozegrał też Aaron Cel, który wraz z kolegami z BCM Gravelines-Dunkerque pokonał w wyjazdowym starciu belgijski Limburg United 98:95. Ekipa polskiego zawodnika z kompletem trzech zwycięstw przewodzi w swojej grupie w ramach FIBA Europe Cup. Nasz skrzydłowy przebywał na placu boju przez 13 minut, ale zdążył zaznaczyć swą obecność, zaliczając 9 pkt i 2 zbiórki. Do wygranej zespół Cela poprowadzili dwaj Amerykanie, Kyle Gibson (26 pkt, 5 zbiórek) i Justin Cobbs (19 pkt, 3 zbiórki, 8 asyst). W następnej serii gier ekipa Polaka zagra u siebie z Groningen.

Niestety, kolejny raz niewiele dobrego można napisać o występie Adama Waczyńskiego w barwach Unicaja Malaga w rozgrywkach EuroCup. 27-letni zawodnik zaliczył epizodyczny udział w przegranym z UCAM Murcia 75:83 pojedynku dwóch hiszpańskich ekip. “Waca” przebywał na parkiecie przez 13 minut, ale zanotował fatalne statystyki, rzucając zaledwie 3 punkty (0/1 za 2, 1/3 zza łuku) i zaliczając po jednej zbiórce i asyście. Najaktywniejsi w Unicaja byli Kyle Fogg z 26 pkt oraz Dejan Musli, zdobywca 17 pkt. Zespół Waczyńskiego z bilansem 1-2 zajmuje czwartą pozycję w swej grupie a liderem jest właśnie Murcia z dorobkiem 3-1. Następnym przeciwnikiem klubu z Malagi będzie grupowy wicelider – Zenit St. Petersburg.