Polacy w pucharach: Kulig MVP, Ponitka wraz z Pinar zatopił Venezię! [WIDEO]

14 gru 2016, 09:35

Znakomite mecze rozegrały w Basketball Champions League tureckie kluby, których barw bronią reprezentanci Polski. Banvit BC, w którym mocną pozycję ma Damian Kulig, pokonał wysoko 86:71 Fraport Skyliners. Natomiast Pinar Karsiyaka Izmir, czyli klub Mateusza Ponitki rozbił Umana Reyer Venezia różnicą aż czterdziestu oczek, 99:59!

Banvit BC, prowadzony przez Saso Filipovskiego, odniósł już 8 zwycięstwo w grupie A, ogrywając 86:71 niemiecki Fraport Skyliners. Drużyna gospodarzy już do przerwy prowadziła 45:35, kontrolując w pełni przebieg starcia i ostatecznie triumfowała różnicą piętnastu oczek, 86:71.

Damian Kulig był najlepszym zawodnikiem tureckiej ekipy i został wybrany MVP spotkania ze wskaźnikiem eval na poziomie 25. Polski kadrowicz spędził na parkiecie prawie 24 minuty i w tym czasie zapisał na swoim koncie 15 punktów (4/6 za 2 pkty, 1/1 za 3 pkty, 4/4 rzuty wolne), co dało mu pozycję drugiego strzelca zespołu. Dołożył do tego 9 zbiórek (3 ofensywne i 6 w obronie), 2 bloki i asystę.

Najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy był G. Orelik (16 pktów, 4 zbiórki). Z kolei w drużynie z Niemiec najwartościowszym graczem był S. Shields (16 oczek, 8 zbiórek i 5 asyst).

Banvit BC z bilansem 8-1 lideruje w swej grupie wspólnie z AS Monaco Basket, które ma identyczny dorobek.

Banvit BCFraport Skyliners 86:71 (22:16, 23:19, 21:17, 20:19)

Prawdziwy pogrom zgotował przeciwnikom Mateusz Ponitka wraz z kolegami z Pinar Karsiyaka Izmir. Tureccy gospodarze rozbili Umana Reyer Venezia 99:59, rewanżując się tym samym za wcześniejszą grupową porażkę we Włoszech 61:75. Już do przerwy wynik 49:34 był bardzo korzystny dla Pinar. Jednakże koszykarze z Izmiru nie mieli litości dla rywali i nie odpuścili drugiej połowy, kończąc ten pojedynek okazałą sumą 99 punktów.

Polski skrzydłowy zagrał niezłe zawody, uzyskując 11 punktów (3/7 za 2 pkty, 1/3 za 3 pkty, 2/2 rzuty wolne), 6 zbiórek (2 ofensywne, 4 defensywne), asystę, blok oraz przechwyt, podczas 30 minut przebywania na placu boju.

Najlepszym strzelcem Pinar został J. Brown, autor 36 punktów (eval 35). Natomiast we włoskim klubie wyróżnił się M. Ejim (9 pktów, 3 zbiórki, 2 asysty).

Zwycięstwo dało Pinar Karsiyaka awans na pozycję lidera tabeli grupy B. Venezia ma identyczny dorobek jak Pinar, wynoszący 6-3. Dzisiaj na pierwszą pozycję może wrócić francuski Le Mans Sarthe, o ile wygra swój mecz.

Pinar Karsiyaka Izmir – Umana Reyer Venezia 99:59 (23:17, 26:17, 27:11, 23:14)