Polacy w pucharach: znakomity mecz A.J. Slaughtera, słaby Kulig i dramatyczny Waczyński

Aktualizacja: 28 paź 2016, 09:00
27 paź 2016, 13:17

W środowych meczach Basketball Champions League oraz Eurocup wystąpiło kilku reprezentantów Polski. Znakomity występ zanotował A.J. Slaughter, ale jego drużyna przegrała spotkanie w ramach Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Niestety słabo zaprezentowali się dwaj inni gracze, Damian Kulig oraz Adam Waczyński.

A.J. Slaughter zagrał świetne zawody i był najlepszym zawodnikiem SIG Strasbourg w wyjazdowym spotkaniu z Avellino, ale jego zespół uległ Włochom 69:72. Reprezentant polskiej kadry zagrał ponad 28 minut, zdobył 22 punkty (6/9 zza łuku, 0/4 za 2 pkt i 4/4 rzuty wolne). Francuzi zagrali bardzo doba pierwszą połowę, prowadząc do przerwy 40:29. Jednak  w trzeciej kwarcie gracze Avellino zmniejszyli straty na 51:53 a w ostatniej ćwiartce starcia przechylili szalę wygranej na swą korzyść. Spośród graczy gospodarzy najlepiej punktowali Levi Randolph, zdobywca 24 pkt oraz Joe Ragland z 16 pkt.

Drugim z grających wczoraj Polaków był Damian Kulig, który wypadł blado, choć jego zespół Banvit BC rozgromił w Niemczech tamtejszy Fraport Skyliners 86:70. Nasz skrzydłowy spędził na parkiecie 22 minuty, ale rzucił zaledwie 4 punkty (2/4 za 2 pkt, 0/3 za 3 pkt), uzyskał też jedną zbiórkę i asystę. Do przerwy mecz był wyrównany a po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 35:35. Za to kolejne 10 minut meczu to prawdziwy popis graczy Banvitu, którzy zwyciężyli 27:8 i wyszli na 62:43 i mogli skupić się na kontrolowaniu korzystnego dla siebie rezultatu. Najlepsi w szeregach tureckiej drużyny byli dwaj Amerykanie: Jordan Theodore z 25 punktami na koncie oraz Jeremy Chapell, zdobywca 17 punktów i 4 zbiórek. W ekipie gospodarzy trzech graczy zdobyło po 13 pkt: E. Ibekwe, M. Morrison i K. Vaughn.

Najsłabiej z naszych rodaków wypadł Adam Waczyński, który nie pomógł swemu klubowi a jego Unicaja Malaga przegrała wyraźnie we własnej hali z Bayernem Monachium 62:74 w rozgrywkach Eurocup. Polski rzucający obrońca nie wyszedł w pierwszej piątce a wchodząc z ławki rozegrał prawie 15 minut i zaliczył koszmarny występ. W tym czasie nie zdobył jednak ani jednego punktu, nie trafiając żadnej ze swych prób rzutowych (0/2 za 2 pkt, 0/4 za 3 pkt, 0/2 rzuty wolne) i mógł się pochwalić tylko trzema zbiórkami. Hiszpanie dobrze zaczęli wczorajszą batalię, prowadząc do przerwy 34:26. Druga połowa przebiegała jednak pod dyktando monachijskiej ekipy, która wygrała dwie ostatnie ćwiartki w stosunku po 24:14 i ostatecznie zapewniła sobie zwycięstwo. Najlepszy w szeregach Unicaja był Serb  Dejan Musli z 19 pkt, natomiast w bawarskiej drużynie serbski gracz Vladimir Vladimir Lucic (18 pkt i 5 zbiórek) oraz Devin Booker (13 pkt i 9 zbiórek).