Polacy świetnie rozpoczęli EuroBasket 2022. Pokonali gospodarzy turnieju!

2 wrz 2022, 19:25

W piątkowe popołudnie reprezentacja Polski rozpoczęła EuroBasket 2022. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu zmierzyli się z jednymi z gospodarzy tego turnieju, czyli Czechami. Praska hala okazała się jednak szczęśliwsza dla naszych zawodników. Mecz zakończył się bowiem wynikiem 99:84 dla Polski.

Polacy świetnie rozpoczęli EuroBasket 2022. Gospodarze pokonani

Liga Typerów Polski-Sport.plW ostatnich latach mistrzostwa Starego Kontynentu nie były udane dla naszych koszykarzy. Najlepiej w XXI wieku Polacy spisali się w 2009 roku, kiedy to EuroBasket rozgrywano w naszym kraju. Biało-Czerwoni zajęli wtedy dziewiąte miejsce. Potem było już tylko gorzej. Na ostatnim czempionacie nasza reprezentacja zajęła odległą osiemnastą lokatę.

Igor Milicic, opiekun reprezentacji Polski zapowiedział jednak, że teraz jego zespół jest gotowy, aby poprawić ostatnie rezultaty. Słowa udało przekuć się w czyny już w pierwszym meczu koszykarskich ME Polaków. Biało-Czerwoni, którzy w Pradze zmierzyli się z Czechami, znakomicie rozpoczęli mecz i wygrali pierwszą kwartę w stosunku 29:18.

W drugiej części gry do głosu doszli gospodarze, którym udało się nadrobić straty i wygrać 28 do 17. Słabszy moment nie złamał jednak Polaków, którzy w trzeciej kwarcie okazali się lepsi od Czechów 23:17. Tym samym w finałowy etap meczu podopieczni Milicica weszli z sześciopunktowa przewagą.

Znakomita postawa polskich zawodników sprawiła, że pomimo gorącego dopingu publiczności Czechom nie udało się odrobić strat. Szczególnie dobrze na parkiecie po biało-czerwonej stronie spisywali się Mateusz Ponitka, Aleksander Balcerowski czy Michał Sokołowski. Ostatecznie nasza reprezentacja wygrała 99:84.

Liga Typerów Polski-Sport.plW grupie D, oprócz Polski i Czech, znalazły się także Serbia, Izrael, Finlandia oraz Holandia. Do kolejnej fazy turnieju awansują cztery najlepsze drużyny. Kolejny mecz już w sobotę. Będzie to starcie z Finami, które pokaże na swoich kanałach Telewizja Polska.

EuroBasket 2022: Terminarz, Wyniki, Transmisja. Kiedy i z kim gra Polska?