Strona główna Żużel Pozostałe Polacy wygrywają ze Słowianami! – relacja z towarzyskiego spotkania żużlowego

Polacy wygrywają ze Słowianami! – relacja z towarzyskiego spotkania żużlowego

0

Reprezentacja Polski pokonała Team Słowiański w towarzyskim meczu żużlowym w Krośnie. Najlepszym zawodnikiem tego dnia był Grigorij Łaguta – zdobywca kompletu punktów.

Zawody na krośnieńskim torze w najmniejszym stopniu nie przypominały tych wczorajszych. Nie było problemów z maszyną startową, zawodnicy nie narzekali na tor, a i na trybunach było ok. 10 razy mniej kibiców niż na “Narodowym”.

Już w pierwszym biegu widać było, że Grigorij Łaguta będzie dzisiaj bardzo groźny. Choć przez chwilę jechał przed nim Bartosz Zmarzlik, to Rosjanin szybko uporał się z Polakiem i po pierwszym biegu mieliśmy remis – 3:3.
Na prowadzenie naszych zawodników nie musięliśmy długo czekać, już w drugim biegu polska para Hampel-Janowski pokonała podwójnie parę Łaguta-Pavlic i było 8-4 dla reprezentacji Polski.
Kolejne trzy biegi zakończyły się remisem i dopiero w biegu numer 6 Polacy znów wygrali podwójnie, kiedy to Bartosz Zmarzlik przyjechał przed aktualnym wicemistrzem świata Krzysztofem Kasprzakiem.
W następnym biegu szybko odpowiedzieli Słowianie, wygrywając podwójnie i wynik zawodów na półmetku 23:19.
Przez dalszą część zawodów Polacy cały czas uciekali rywalom. Poza Januszem Kołodziejem (który miał zdecydowanie gorszy dzień) wszyscy nasi reprezentanci jechali bardzo dobrze. W teamie Słowian niesamowite rzeczy wyprawiał starszy z braci Łagutów, jednak brakowało mu wsparcia kolegów. Przed biegami nominowanymi wynik na tablicy świetlnej prezentował sie 44:34.
Biegi nominowane to kolejny popis słynnego “Griszy” w 14-stym biegu i podwójne zwycięstwo Polaków w ostatnim starcie.

Ostateczny wyniki zawodów do 52-38 dla Polski!

Komentarze