Strona główna Siatkówka MŚ Polska 2014 Polacy z kompletem zwycięstw?

Polacy z kompletem zwycięstw?

0

Dziś o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie pomiędzy Polską a Argentyną. Te drużyna zajmują dwa pierwsze miejsca w grupie.

Reprezentacja Polski przystępuje do tego spotkania z pierwszego miejsca w grupie A. Nasi siatkarze odnieśli do tej pory 4 zwycięstwa. Trzy z nich to łatwe 3:0, kolejno z Serbią, Australią i Wenezuelą. Czwarte spotkanie okazało się być dość trudne. Kamerun nie poddał się bez walki i drużyna z Afryki zagrała bardzo dobre spotkanie. Wynik końcowy to 3:1 dla Polski. Dzisiejszym przeciwnikiem Polaków są Argentyńczycy, którzy zajmują 2 miejsce w grupie. Mają oni jednak już jedną porażkę na swoim koncie. Przegrali z Serbią 1:3. Reprezentacja Polski powinna się obawiać ze strony Argentyńczyków przede wszystkim Facundo Conte. Który zajmuje 10 miejsce w najlepiej atakujących turnieju. Silnym punktem są także Javier Filardi i Nicolas Uriarte. Najlepszym statystycznie wśród Polskich siatkarzy jest natomiast Paweł Zagumny, który zajmuje 7 miejsce w rankingu najlepszych rozgrywających.

Czy Polacy pokażą dziś na jak dużo ich stać, odniosą kolejne, piąte zwycięstwo i z kompletem punktów awansują do drugiej fazy? Będziemy się mogli o tym przekonać od godziny 16.30.

Autor: Kamil Kwiatkowski