Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Polacy z szansą na rehabilitację w Engelbergu

Polacy z szansą na rehabilitację w Engelbergu

0

Polscy skoczkowie w niedzielę wezmą udział w kolejnych zmaganiach Pucharu Świata. Najpierw czekają ich jednak kwalifikacje, które wyłonią zawodników do pierwszej serii konkursowej. Dla podopiecznych Łukasza Kruczka będzie to kolejna szansa na pokazanie się z dobrej strony, bowiem w tym sezonie nie rozpieszczają swoich fanów.

Sobotnie zawody w Szwajcarii pokazały, iż Polacy nie są jeszcze w optymalnej dyspozycji. Co prawda, trzech z nich punktowało, ale nie były to miejsca, z których kibice mogliby być zadowoleni. Spore nadzieje pokładane się w Piotrze Żyle i Janie Ziobro, bowiem oni na treningach i spisywali się dobrze.

Przełożenie treningów na zawody jest jedną z trudniejszych rzeczy w karierze sportowca. Pozostaje mieć nadzieję, iż niedziela będzie bardziej udana dla kadry prowadzonej przez Łukasza Kruczka, a zawodnicy w liczniejszej grupie awansują do serii finałowej i zdobędą punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Początek jutrzejszych zawodów zaplanowano na godzinę 14:15, a wcześniej odbędą się kwalifikacje, w których zobaczymy siedmiu reprezentantów polski: Piotra Żyłę, Jana Ziobro, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę, Bartłomieja Kłuska, Stefana Hulę oraz Aleksandra Zniszczoła.


  • Źródło: Własne