Polacy ze zmiennym szczęściem w Duesseldorfie!

29 sty 2015, 20:56

W niemieckim Duesseldorfie odbywa się halowy mityng lekkoatletyczny. Startuje w nim dziewięcioro Polaków – Adam Kszczot i Marcin Lewandowski (800 m), Paweł Wojciechowski i Robert Sobera (skok o tyczce), Dominik Bochenek (60 m pł), Ewa Swoboda (60 m), Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka (800 m), Anna Jagaciak (trójskok). Nasi reprezentanci jak do tej pory radzą sobie bardzo dobrze.

W biegu na 800 metrów Adam Kszczot zajął 1. miejsce , a tuż za nim na drugiej pozycji finiszował Marcin Lewandowski. Co istotne, obaj nasi zawodnicy osiągnęli czasy, które zapewniły im minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. Wynik osiągnięty przez Adama Kszczota sprawił, że Polak ma w tej chwili najlepszy czas na listach światowych.

Dominik Bochenek niestety nie awansował do finału biegu na 60 metrów przez płotki. Polak z czasem 7.94 przybiegł jako ostatni.

Z kolei Ewa Swoboda w eliminacjach do finału biegu na 60 metrów zajęła 4. miejsce. Nasza reprezentantka z czasem 7.36 poprawiła rekord Polski juniorek. Taki wynik zapewnił jej awans do finału. W finale Polka zajęła ósme miejsce z czasem 7:31, jednak po raz drugi dzisiaj pobiła rekord Polski juniorek!

Robert Sobera wygrał konkurs w skoku o tyczce z wynikiem 5.65. Polak próbował wyrównać rekord życiowy, tj. 5.75 w swojej ostatniej próbie. Ostatecznie jednak strącił poprzeczkę. W konkursie brał udział również Paweł Wojciechowski. Nasz drugił reprezentant trzy razy strącił 5.20 i odpadł z rywalizacji.

Natomiast w trójskoku, Anna Jagaciak zajęła ósme miejsce z wynikiem 12.30.

W biegu na 800 metrów kobiet, Joanna Jóźwik z czasem 2:02,19 zajęła drugie miejsce i ustanowiła swój nowy rekord hali, a także zapewniła minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. Nasza druga reprezentantka, Angelika Cichocka dobiegła do mety jako trzecia 2:03,02. Niestety Polce zabrakło jedynie dwóch setnych sekundy do minimum.