sobota, 25 czerwca, 2022

Polak szefem WADA!

Minister Sportu i Turystyki w Polsce został szefem WADA. Funkcję prezydenta w Światowej Agencji Antydopingowej objął bowiem Witold Bańka! 

Wyboru dokonano podczas konferencji tejże organizacji, która odbyła się w Katowicach.

Jest to dla mnie wręcz symboliczne, że decyzja ta została podjęta tutaj, w Katowicach, w moim regionie. Skromność i praca to wartości, które zawsze były mi bliskie, kiedy byłem ministrem sportu w Polsce. Obiecuję, że również teraz będę się kierował tymi wartościami – komentuje Bańka.

Polak został wybrany w maju otrzymując 10 na 18 głosów, lecz dopiero teraz ten fakt został zatwierdzony. Wcześniej funkcję prezydenta sprawował Craig Reedie. Tym samym na pewno czekają nas zmiany w ministerstwie, gdyż jeszcze przed oficjalnym wyborem brązowy medalista MŚ z Osaki z 2007 roku zapowiedział rezygnację ze stanowiska w polskim rządzie.

W 2017 roku Bańka zasiadł w radzie Komitetu Wykonawczego WADA.

Organizacja działa niezależnie, której przewodzi MKOL.  Jej celem jest walka z niedozwolonym wspomaganiem w sporcie, m.in. poprzez opracowywanie i ustalanie przepisów oraz procedur antydopingowych. Poza tym m.in. publikuje listę substancji zakazanych i wydaje akredytacje dla krajowych laboratoriów antydopingowych http://credit-n.ru/offers-zaim/migcredit-dengi-v-dolg.html

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA