Strona główna Pozostałe Sporty motorowe Polak wystartuje w słynnym wyścigu 24h Le Mans!

Polak wystartuje w słynnym wyścigu 24h Le Mans!

0

Kuba Giermaziak weźmie udział w legendarnym wyścigu 24g Le Mans! Wyścig odbędzie się na torze Circuit de la Sarthe w połowie czerwca.

Będzie to pierwszy Polak od ponad 80 lat, który wystartuje w tym wyścigu. Polak pojedzie za kierownicą ponad 465-konnego Ferrari 458 Italia GT2. To auto wygrywało już ten wyścig w latach 2012 i 2014 w klasie GT.

-Konsekwentna realizacja kolejnych kroków Kuby w świecie motosportu spowodowała, iż ten młody kierowca stanie na linii startu najbardziej legendarnej imprezy na świecie. Cieszę się, że w wieku 24 lat nasz rodak weźmie udział w wyścigu, w którym startowali m.in. Colin McRae, Michael Schumacher, Mark Webber, Fernando Alonso, Paul Belmondo czy Paul Newman. 24h Le Mans to nie lada gratka dla fanów motosportu, ale również wyjątkowa promocja dla firm wspierających karierę Kuby – przyznał prezes Business Sport Solutions, Damian Raciniewski.

-Start w 24h Le Mans to ogromne wyróżnienie. Od 2 lat toczyłem starania o udział w tym legendarnym wyścigu. Dla wielu kierowców już samo uczestnictwo w 24h Le Mans to marzenie. Ja będę miał szansę jego realizacji.-mówił sam zainteresowany.

Wcześniej, bo na początku maja Giermaziak ma zamiar wystartować w 6-godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps serii WEC. Oprócz tego Polak będzie mógł trenować na torze Paul Ricard, i zaprezentuje się w oficjalnych testach przed Le Mans.

Pierwszy wyścig 24h Le Mans odbył się 23 maja 1923.

Komentarze