Polak zdyskwalifikowany przez Trybunał Arbitrażowy. Przerwa od sportu na 15 miesięcy

Dokładnie tydzień po swoich 33. urodzinach lekkoatleta Jakub Krzewina otrzymał karę od Trybunału Arbitrażowego w Lozannie za naruszenie zasad pobytowych. Chodzi dokładnie o trzykrotne uniemożliwienie kontroli antydopingowej poprzez niepodanie właściwych danych do specjalnego systemu ADAMS. Polak został zdyskwalifikowany na 15 miesięcy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Jakub Krzewina z surową karą

Krzewina jest jednym z najbardziej utytułowanych biegaczy na 400 metrów. Jego największym indywidualnym osiągnięciem jest miejsce tuż za podium na mistrzostwach Europy w 2014 roku. Znacznie okazalej prezentuje się natomiast jego lista sukcesów osiąganych w sztafecie 4×400. Cztery lata temu zdobył złoto na halowych mistrzostwach świata w Birmingham. Oprócz tego trzy razy wspólnie z partnerami zdobywał srebro na mistrzostwach Europy (2014, 2015 – halowe, 2016).

Był również członkiem polskiej sztafety 4×400 na zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wówczas biało-czerwoni zajęli 5. miejsce.

Jakub Krzewina nie będzie mógł brać udziału w zawodach sportowych przez najbliższych 15 miesięcy. Wszystko przez karę, jaką nałożył na niego Trybunał Arbitrażowy za naruszenie przepisów antydopingowych. Co prawda w jego organizmie nie wykryto substancji niedozwolonych, ale lekkoatleta wpisywał niepoprawne dane do systemu ADAMS, który wspiera agencje antydopingowe w kontrolowaniu miejsca pobytu w trakcie przygotowań do zawodów. Tym samy niemożliwe było przeprowadzenie testów.

Sportowiec urodzony w Kruszwicy od dłuższego czasu zmaga się różnymi urazami, a jego wiek i tak długa kara sprawiają, że można się zastanawiać czy to nie jest koniec jego kariery. Krzewina będzie mógł wrócić do biegania kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi w 2024 roku, które odbędą się w Paryżu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kolejna rewolucja w polskim biathlonie! Odchodzi Justyna Kowalczyk-Tekieli i trenerzy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama