Polish Bowl XIII już 21 lipca we Wrocławiu!

W miniony weekend poznaliśmy drużyny, które 21 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zmierzą się w Polish Bowl XIII – finale Ligi Futbolu Amerykańskiego. W najbliższą sobotę na najlepszym obiekcie w Europie dedykowanym rozgrywaniu meczów futbolowych wystąpią Lowlanders Białystok i Panthers Wrocław.

Ekipa z Podlasia przepustkę do meczu finałowego zapewniła sobie pokonując w świetnym stylu wicemistrzów Polski, Seahawks Gdynia. „Ludzie z Nizin” do przerwy przegrywali z „Jastrzębiami” 6:7, lecz po powrocie z szatni efektownie zaatakowali. Białostoczanie prowadzenie objęli dopiero w ostatnich minutach trzeciej kwarty za sprawą biegu Ryana Kasdorfa w pole punktowe. Po celnym kopnięciu Bartłomieja Trubaja Lowlanders prowadzili 19:16 i nie pozwolili sobie już na stratę punktów, dokładając do tego jeszcze dwa przyłożenia w ostatniej części meczu. Po akcji biegowej niesamowitego w tym sezonie Mikołaja Pawlaczyka białostoczanie objęli spokojną przewagę w końcówce i dwupunktowe podwyższenie Tomasza Zubryckiego tylko przypieczętowało pierwszy w historii Lowlanders Białystok finał najwyższego szczebla rozgrywkowego w naszym kraju. Pojedynek zakończył się pewnym 33:16 na korzyść gospodarzy.

„Ludzie z Nizin” w finale zmierzą się z krajowym dominatorem, który będzie walczył o trzecie mistrzostwo Polski z rzędu. Panthers Wrocław nie mieli większych problemów z awansem do kolejnego finału. Przed własną publicznością Pantery wygrały z Tychy Falcons 28:7. Grający po raz pierwszy ligowe spotkanie bez wsparcia amerykańskich zawodników wrocławianie potwierdzili jaką siłą dysponują w ich szeregach Polacy. Wynik w drugiej kwarcie otworzył gwiazdor zespołu Tomasz Dziedzic, jednak wiele szans otrzymali też gracze rezerwowi, jak między innymi młody Tomasz Pietkiewicz, który także popisał się akcją dającą punkty. Przy wyniku 28:0 tyskie Sokoły stać było jeszcze na honorowe przyłożenie. Wywalczył je Paweł Wojciechowski, a celne kopnięcie ustaliło rezultat na 28:7.

Polish Bowl XIII – finał Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie rozegrany 21 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Bilety w cenie od 15 do 35 złotych można kupić przez internet klikając w TEN LINK.

Informacja Prasowa Ligi Futbolu Amerykańskiego

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA