Polka w finale piłkarskiej Ligi Mistrzyń! Wolfsburg po dogrywce lepszy od Arsenalu

2 maj 2023, 09:07

Kobieca drużyna VfL Wolsburg z Ewą Pajor w składzie staną przed szansą na trzeci w historii triumf w Lidze Mistrzyń. Niemiecka drużyna po dogrywce pokonała Arsenal i awansowała do finału, w którym zagra z FC Barceloną.

Piłkarki VfL Wolsburg znalazły się w półfinale Ligi Mistrzyń dzięki wygranemu 2:1 dwumeczowi z PSG. Zawodniczki Arsenalu natomiast wyeliminowały Bayern Monachium, również triumfując 2:1. W finale natomiast czekała już FC Barcelona, która okazała się lepsza od Chelsea.

Wolfsburg w wielkim finale

Mecz zapowiadał się emocjonująco, ponieważ w pierwszym półfinałowym starciu, rozegranym tydzień wcześniej w Wolfsburgu padł remis 2:2. Gospodynie m.in. po golu Ewy Pajor prowadziły już 2:0, ale rywalki zdołały odrobić dwie bramki straty.

Jako pierwsze z gola w rewanżowym pojedynku cieszyły się piłkarki z Londynu – w 11. minucie do siatki trafiła Stina Blackstenius. Na cztery minuty przed przerwą do wyrównania doprowadziła Jill Roord. Blackstenius była bliska radości również w 47. minucie, ale jej gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

W 58. minucie niemiecki zespół prowadził 2:1, a do siatki trafiła Alexandra Popp. W regulaminowym czasie gry nie doszło do rozstrzygnięcia – w 75. minucie do remisu doprowadziła Jennifer Beattie, dlatego potrzebna była dogrywka. Na minutę przed jej zakończeniem drużyna Wolfsburga strzelił decydującą bramkę, a na listę strzelczyń wpisała się Pauline Bremer.

Arsenal K vs VfL Wolfsburg K 2:3
1:0 Stina Blackstenius 11′
1:1 Jill Roord 41′
1:2 Alexandra Popp 58′
2:2 Jennifer Beattie 75′
2:3 Pauline Bremer 119′

Wielki finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń pomiędzy Wolfsburgiem i FC Barceloną odbędzie się 3 czerwca na Philips Stadion w Eindhoven. Co ważne, Ewa Pajor z ośmioma bramkami na koncie jest bardzo bliska wygrania klasyfikacji najskuteczniejszych strzelczyń. Wyprzedza kolejne zawodniczki o trzy trafienia.