Polki akademickimi wicemistrzyniami Europy

Aktualizacja: 12 sty 2017, 19:16
29 cze 2015, 11:36

W dniu wczorajszym zakończyły się trzynaste Akademickie Mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet.

Zawody odbywały się w słoweńskiej miejscowości Koper. Polskę reprezentował zespół AZS Uniwersytet Warszawski (na zdjęciu w białych strojach), który w Akademickich Mistrzostwach Polski rok temu zdobywając złoto wywalczył sobie prawo gry na tej imprezie. W tym roku w maju AZS UW był gospodarzem turnieju finałowego AMP i … zdobył srebro, przegrywając z Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania w finale. Prawie wszystkie zawodniczki, które reprezentowały AZS UW w Koper grają na co dzień ze sobą w I lidze kobiet właśnie jako zespół stołecznego uniwerku.

W pierwszym meczu AZS UW pokonał dosyć łatwo Uniwersytet “1 Grudnia 1918” Alba Iulia z Rumunii 72:47. Najlepiej punktującą zawodniczka warszawskiej ekipy była w tym spotkaniu Sylwia Zabielewicz, która skończyła spotkanie z szesnastoma punktami i jedenastoma zbiórkami na koncie.

W drugim spotkaniu, które mogło zapewnić awans z pierwszego miejsca w grupie stołeczny zespół niestety przegrał 76:83 z Uniwersytetem z Zagrzebia. “Dziewczyny zostawiły serce na placu, ale słabsza obrona na początku meczu spowodowała, że musieliśmy gonić wynik” napisał na portalu społecznościowym trener AZS UW Maciej Gordon. Mimo porażki zespół z Warszawy awansował z grupy do najlepszej ósemki Akademickich Mistrzostw Europy. Dla ekipy z Warszawy punkty zdobywały: Kruszyńska 19 (3×3), Marciniak 15 (3×3), Niedzielska 14 (3×3), Bieniek 8, Owczarek 7, Pawłowska 6, Sobczyńska 5, Zabielewicz 2.

W czwartek 25 czerwca stołeczny zespół zmierzył już z kolejnym przeciwnikiem, tym razem w ćwierćfinale. Rywalkami polskiego zespołu była ekipa rosyjskiego Surgut State University. Trener Maciej Gordon nie ukrywał, że to ciężki rywal. Ale co cię nie zabiję to cie wzmocni. Warszawianki odprawiły z kwitkiem ekipę z Rosji wygrywając 58:42. Niestety wygraną przypłaciły kontuzją jednej z podstawowych zawodniczek Magdy Kruszyńskiej. Punkty dla AZS UW w spotkaniu z rosjankami zdobywały: Niedzielska 13, Marciniak 12 (2×3), Krzyżaniak 10 (1×3), Zabielewicz 7, Kruszyńska 5, Bieniek 4, Opolska i Pawłowska po 3 (1×3), Owczarek 1.

W sobotnim spotkaniu półfinałowym i trafieniu aż 13-stu trójek zespół z Warszawy wygrywa z Uniwersytetem z Ljubljany 77:53. W tym meczu dla AZS UW punktowały: Marciniak 27 (6×3), Niedzielska 14 (2×3), Sobczyńska 13 (3×3), Owczarek 7, Pawłowska 5 (1×3), Krzyżaniak 5 (1×3), Zabielewicz 3, Bieniek 2, Opolska 1.

W niedzielnym spotkaniu finałowym ekipie AZS UW przyszło się zmierzyć z Uniwersytetem z Zagrzebia. Tak o finale mówił trener warszawskiej drużyny Maciej Gordon: „Dzisiejszy mecz był klasycznym meczem walki. Było to spowodowane przede wszystkim brakiem skuteczności, z naszej strony. Braki w ataku nasz zespół rekompensował świetną obroną. Kiedy półtorej minuty przed końcem Kasia Sobczyńska trafiła trójkę i zmniejszyła prowadzenie Chorwatek do trzech punktów. Tym bardziej, że następną akcję udało nam się obronić… Niestety strata i brak zbiórki po niecelnym rzucie Chorwatek spowodował skuteczną dobitkę i praktycznie zabrał nam nadzieję na zwycięstwo… Potem próbowaliśmy gonić faulami, ale nie dało to efektu. Trochę zabrakło Magdy Kruszyńskiej w rotacji, ale trudno – jest srebro!”

Mecz finałowy wygrała ekipa z Zagrzebia 57:48. W tym spotkaniu najlepiej punktowały: Zabielewicz 12, Niedzielska 9, Sobczyńska 8 (2×3), Opolska 6, Pawłowska 4, Bieniek 4, Krzyżaniak 3 (1×3), Owczarek 2, Marciniak 0

Tak więc AZS Uniwersytet Warszawski wrócił do kraju z srebrnymi medalami.

Skład zespołu Uniwersytetu Warszawskiego:
Magdalena Kruszyńska (179 cm, rzucająca / niska skrzydłowa)
Marzena Marciniak (183 cm, rzucająca / niska skrzydłowa)
Sylwia Zabielewicz (193 cm, środkowa)
Monika Bieniek (182 cm, niska skrzydłowa / silna skrzydłowa)
Justyna Owczarek (181 cm, silna skrzydłowa / środkowa)
Anna Pawłowska (176 cm, rozgrywająca)
Anna Łapińska (silna skrzydłowa)
Lidia Niedzielska (rozgrywająca)
Milena Krzyżaniak
Katarzyna Sobczyńska (183 cm, niska skrzydłowa / silna skrzydłowa)
Agata Opolska (160 cm, rozgrywająca)

Sztab szkoleniowy:
Maciej Gordon (Trener)
Łukasz Kok (Fizjoterapeuta)
Monika Banasik (Kierownik zespołu)

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA