Polki przegrały kolejny mecz eliminacji do ME

24 lut 2016, 18:27

Koszykarki reprezentacji Polski przegrały z Białorusinkami 62:79, w meczu eliminacyjnym do Eurobasketu 2017. Najlepszą zawodniczką Biało-Czerwonych była Angelika Stankiewicz z 18 punktami na koncie.

Poprzedni mecz eliminacyjny Polki przegrały sromotnie z Belgią 63:100, dlatego też dzisiaj liczyły na odwrócenie złej passy. Pierwszy mecz z Białorusinkami wygrały 65:56, dlatego też miały nadzieję na korzystny wynik również w rewanżu.

Niestety nadzieje te Białorusinki zaczęły szybko rozwiewać już w pierwszej kwarcie. Rozpoczęły one od serii 8:0, a gdy pierwsze punkty zdobyła dla Polski Śnieżek, to znów odjechały i było 14:2. Polskie koszykarki zagrały w tej kwarcie na fatalnej skuteczności 22% (podczas gdy ich rywalki miały aż 79%) i przegrały ją 9:24.

Druga kwarta była już odrobinę lepsza od pierwszej, podopieczne Teodora Mollova rozpoczęły od serii 7-0, jednak gospodynie nie dały się dogonić. Wręcz przeciwnie- wygrały również tą część spotkania w stosunku 22:16 i na koniec pierwszej połowy prowadziły 46:25.

Po przerwie Polki w końcu zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Pomimo tego, że Ewelina Kobryń podczas walki o zbiórkę podkręciła staw skokowy, to nie przeszkodziło to naszym zawodniczkom w odrabianiu start do rywalek. Szczególnie dobrze radziła sobie McBride, dzięki jej trójkom różnica na koniec trzeciej stopniała tylko do 9 punktów.

Wszyscy liczyli na powtórkę z pierwszego meczu, kiedy polskie zawodniczki zdemolowały przeciwniczki w ostatniej kwarcie 19:1 i wygrały spotkanie. Niestety tym razem scenariusz ten się nie ziścił. Białorusinki nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa, wygrywając ostatnią kwartę 18:10, a całe spotkanie 79:62.

Białoruś – Polska 79:62 (24:9, 22:16, 15:27, 18:10)

Białoruś: Verameyenka 19, Harding 15, Leuchanka 12, Troina 11, Likhtarovich 10, Papova 8, Anufryienka 3, Snytsina 1, Tarasava 0

Polska: Stankiewicz 18, Żurowska-Cegielska 11, McBride 10, Skobel 7, Koc 6, Pawlak 5, Kaczmarczyk 2, Śnieżek 2, Kobryn 1, Idczak 0