Polki sromotnie przegrywają z Belgią w kwalifikacjach do ME

Aktualizacja: 20 lut 2016, 22:52
20 lut 2016, 21:44

Reprezentacja Polski Kobiet przegrała w Namur z Belgią 63:100 w ramach kwalifikacji do EuroBasketu 2017.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, gra toczyła się w większości kosz za kosz. Polki przegrały minimalnie tą część meczu 16:18. Przełomowa dla wyniku spotkania była druga kwarta. Belgijkom udało się w niej odskoczyć, ze stanu 24:24 zrobiło się nagle 15-punktowe prowadzenie. Ostatecznie gospodynie wygrały tą część meczu aż 27:12 i po pierwszej połowie wygrywały 45:28.

Druga część spotkania nie przyniosła oczekiwanego pościgu Polek za wynikiem. Wręcz przeciwnie- zamiast odrabiać straty, przegrały one kolejną kwartę, tym razem w stosunku 15:25. Przewaga belgijek powiększała się z minuty na minutę i pod koniec wynosiła ona już aż ponad 30 punktów. Ostatecznie Polki zostały rozgromione przez Belgijki 100:63.

Kolejne spotkanie kwalifikacyjne Polki zagrają na Białorusi w środę 24 lutego.

Belgia – Polska 100:63 (18:16, 27:12, 25:15, 30:20)

Belgia: K. Mestdagh 30, Meesseman 29, Vanloo 10, Wauters 9, Ben Abdelkader 6, Delaere 5, Raman 5, Carpreaux 4, Linskens 2, Hendrickx 0, H. Mestdagh 0, Allemand 0

Polska: Kobryn 16, Stankiewicz 14, McBride 9, Żurowska-Cegielska 8, Śnieżek 4, Kaczmarczyk 4, Koc 4, Idczak 2, Pawlak 2, Morawiec 0, Owczarzak 0, Skobel 0