Polki rozbite przez gospodynie turnieju!

Aktualizacja: 30 maj 2015, 10:37
29 maj 2015, 23:12

Reprezentantki Polski w koszykówce doznały bolesnej porażki drugiego dnia towarzyskiego turnieju w Hiszpanii. Po przegranej z Kanadą przyszła pora na lanie od gospodyń!

Już początek meczu zwiastował, że będzie to piekielnie trudny bój zespołu Jacka Winnickiego. Nasze koszykarki rozpoczęły od stanu 0:10, co więcej po pierwszych 10 minutach mieliśmy na końce zaledwie 4 punty przy 14 gospodyń.

Druga kwarta nie wyglądała lepiej, a gospodynie wygrały ją 17:8. Kolejne 10 minut to jeszcze większa klęska “Biało-czerwonych”, które uległy aż 20:6! Najlepszym okresem w grze naszych zawodniczek była ostatnia odsłona, jednak na pewno nie pod względem ofensywy. W ataku koszykarki dowodzone przez Winnickiego zdobyły ledwie 7 punktów, jednak i pewne triumfu Hiszpanki nie forsowały zbytnio tempa zdobywając dwa “oczka” więcej.

Hiszpania – Polska 60:35 (14-4, 17-18, 20-6, 9-7)

Hiszpania: Torrens 13, Cruz 11, Gil 8, Ndour 7, Herrera 6, Romero 6, Dominguez 5, Xargay 2, Martinez 2, Pascua 0, Casas 0

Polska: Owczarzak 10, Żurowska-Cegielska 8, McBride 6, Jujka 4, Leciejewska 4, Koc 3, Pawlak 0, Krężel 0, Międzik 0, Skobel 0, Misiuk 0, Morawiec 0