Polki z drugim zwycięstwem w Lidze Narodów! Bohaterką Ewa Pajor

26 wrz 2023, 19:58

Piłkarki reprezentacji Polski odniosły drugie zwycięstwo w ramach premierowej edycji Ligi Narodów Kobiet. Podopieczne Niny Patalon wygrały w Gdyni 2:1 z Ukrainkami, a obie bramki dla biało-czerwonych strzeliła niezawodna Ewa Pajor.

Udany start Polek w Lidze Narodów

Reprezentantki Polski bardzo rozpoczęły zmagania w premierowej edycji Ligi Narodów Kobiet. W ostatni piątek biało-czerwone wygrały w Atenach 3:1 z Greczynkami, a na listę strzelczyń wpisywały się Ewa Pajor, Natalia Padilla-Bidas i Tanja Pawollek.

We wtorek podopieczne Niny Patalon mierzyły się w Gdyni z Ukrainą, która w pierwszej kolejce rywalizacji w trzeciej grupie przegrały przed własną publicznością 1:2 z Serbkami. Polskie piłkarki były faworytkami tego starcia i jak pokazały boiskowe wydarzenia, potwierdziły te przewidywania.

Pajor zapewniła zwycięstwo

Polki w pierwszej połowie były stroną przeważającą, a najlepszym tego dowodem była bramka z 22. minuty. Na lewym skrzydle znalazła się wówczas Dominika Grabowska, która poradziła sobie z rywalką i zagrała w pole karne, gdzie niezawodna Ewa Pajor trafiła na 1:0.

Choć Polki dalej naciskały, przez dość długi czas nie mogły podwyższyć prowadzenia. Udało się to dopiero w 67. minucie. Z prawej strony w pole karne dośrodkowała Sylwia Matysik, a Ewa Pajor oszukała atakującą ją rywalkę, po czym głową przelobowała ukraińską bramkarkę i po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń.

W 80. minucie Ukrainki z niczego zdołały strzelić kontaktową bramkę. Anna Petryk dośrodkowała w pole karne, a tam z bliska piłkę do siatki plecami wbiła Ljubow Szmatko. W doliczonym czasie rywalki miały jeszcze szansę z rzutu wolnego po tym, jak Małgorzata Grec sfaulowała wychodzącą sam na sam Innę Hluszczenko i obejrzała za to czerwoną kartkę. Ukrainki nie zdołały jednak wyrównać i to Polki cieszyły się z wygranej.

Polska vs Ukraina 2:1
1:0 Ewa Pajor 22′
2:0 Ewa Pajor 67′
2:1 Ljubow Szmatko 80′

Po dwóch rozegranych spotkaniach Polki z kompletem sześciu punktów zajmują drugie miejsce w tabeli trzeciej grupy. Wyprzedzają je Serbki, które również mają sześć punktów, ale jednocześnie lepszy bilans bramkowy. Do bezpośredniego starcia tych reprezentacji dojdzie 27 października.