Polki pojadą na Mistrzostwa Świata w unihokeja! Tylko Czeszki postawiły się naszej reprezentacji w eliminacjach

Reprezentacja Polski kobiet w unihokeju zapewniła sobie występ na Mistrzostwach Świata w Singapurze. Od 31 stycznia do 4 lutego we Włoszech rozgrywano turniej eliminacyjny do grudniowych mistrzostw. Polki znajdowały się w gronie faworytek do awansu i pomimo porażki w 1. kolejce spotkań pewnie awansowały. Przegrały jedynie z Czeszkami po bardzo dobrym spotkaniu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Solidna gra w eliminacjach

Polki trafiły do grupy z reprezentacjami Włoch, Francji, Węgier i Czech. Awans na MŚ w unihokeju kobiet mogły zapewnić sobie trzy z pięciu drużyn, więc awans Polek wydawał się oczywisty. Niestety turniej nie rozpoczął się zgodnie z planem. Wyżej notowane Czeszki były pierwszymi i najpoważniejszymi rywalkami spośród wszystkich grupowych rywali.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:9 i stało się jasne, że pozostałe spotkania muszą wpaść na konto naszej reprezentacji. Pomimo porażki biało-czerwone pokazały się z bardzo dobrej strony. Prowadził już 7:5, lecz nie zdołały utrzymać tempa w ostatniej tercji spotkania. Na szczególnie wyróżnienie w tym meczu zasłużyła Zuzanna Krzywak. Zawodniczka Florbal Vítkovice zdobyła 5 bramek w tym spotkaniu i została wybrana MVP meczu. Z każdym kolejnym starciem było już tylko lepiej.

Pierwsza porażka po bardzo dobrej grze zaowocowała dominacją we wszystkich pozostałych spotkaniach. Najpierw pokonane zostały gospodynie turnieju – Włoszki poległy przed własną publicznością 6:0. Kolejny dzień rywalizacji rozpoczął się od wygranej 14:2 z Francją. Po trzech meczach Polki mogły już odetchnąć, ponieważ spotkanie z Węgierkami było już tylko formalnością i zakończyło się wygraną 13:0.

Wyniki Polek w eliminacjach mistrzostw świata w Lignano Sabbiadoro

• Polska 7:9 Czechy
Włochy 0:6 Polska
Francja 2:14 Polska
Polska 13:0 Węgry

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk może być dumna ze swoich zawodniczek

W eliminacjach do Mistrzostw Świata w Singapurze zagrało aż 6 obecnych zawodniczek JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. Najbardziej utytułowany polski klub może pochwalić się występami Hanny Samson, Marii Szymańskiej, Martyny Grządzkiej, Eweliny Nowaczyk, Marty Bieniasz-Krzywiec i Wiktorii Kowalewskiej.

Okazje na spotkanie z koleżankami z zespołu miały byłe zawodniczki Olimpii, które występują za granicą. Malwina Zagórska (FBC Ostrava) i Weronika Noga (Zug United) również znacznie przyczyniły się do sukcesu polskiej reprezentacji.

Mistrzostwa Świata w unihokeja

Turniej odbędzie się pod koniec roku w dniach od 2 do 10 grudnia. O medale mistrzostw świata powalczy 16 najlepszych reprezentacji z całego globu. Jak na razie poznaliśmy 15 drużyn, które mogą być już pewne występu na unihokejowym mundialu. Ostatnie miejsce zajmą zawodniczki z USA lub Kanady. Aktualnymi mistrzyniami są Szwedki, które będą bronić swój tytuł już siódmy raz z rzędu.

 1. Szwecja
 2. Finlandia
 3. Szwajcaria
 4. Czechy
 5. Polska
 6. Słowacja
 7. Norwegia
 8. Łotwa
 9. Niemcy
 10. Dania
 11. Australia
 12. Japonia
 13. Singapur
 14. Estonia
 15. Francja
 16. USA lub Kanada
Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama