Reprezentacja Polski w unihokeju jedzie na MŚ! Znakomite zakończenie eliminacji

6 lut 2024, 14:16

Reprezentacja Polski w unihokeju wywalczyła awans na mistrzostwa świata, które w grudniu odbędą się w Szwecji. W pojedynku decydującym o awansie Biało-Czerwoni pokonali w Łochowie 9:6 Hiszpanów, zapewniając sobie udział w MŚ po raz 10. w historii.

Kadra Polski w unihokeju jedzie na MŚ

Zmagania w kwalifikacjach do mistrzostw świata reprezentanci Polski w unihokeju rozpoczęła od rywalizacji w grupie D. W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni po bardzo wyrównanym starciu zremisowali 6:6 z Austrią. W drugiej kolejce pokonali 2:0 Węgrów, a na koniec zostali rozbici aż 0:15 przez Czechów.

Bilans trzech punktów w trzech meczach nie dał Polakom bezpośredniego awansu na MŚ, ale mogli powalczyć o to w barażach. Ich rywalami byli Hiszpanie, którzy w swojej grupie wygrali tylko jedno spotkanie. Pojedynek w Łochowie był więc decydujący o awansie.

W pierwszej tercji Polacy musieli gonić wynik i udało im się to – po 20 minutach był remis 2:2. W drugiej tercji Biało-Czerwoni byli zdecydowanie skuteczniejsi, a po jej zakończeniu prowadzili 6:3. W ostatniej części meczu gra ponownie była wyrównana, ale Polakom już nic nie groziło i ostatecznie wygrali 9:6.

10. mundial dla Polaków

Poza Polakami, w turnieju rozgrywanym w Łochowie awans wywalczyli Czesi, Norwegowie i Słowacy. Najbliższe mistrzostwa świata w unihokeju odbędą się w dniach 7-15 grudnia 2023 roku w szwedzkim Malmö. Tytułu będą bronić właśnie Szwedzi, którzy wygrywali dwa ostatnie mundiale.

Jak dotąd reprezentacja Polski w unihokeju grała na mistrzostwach świata dziewięć razy. Najlepszy wynik osiągnęła w 2010 roku, zajmując 9. miejsce. Przed dwoma laty w Szwajcarii Biało-Czerwoni uplasowali się na 11. pozycji.

Kapitalne występy 14-letniej narciarki. Iga Kaczmarek z workiem medali!