Świetny występ Polek w Niemczech. Zostały wicemistrzyniami Europy

Aktualizacja: 12 lut 2024, 12:19
12 lut 2024, 10:36

W Berlinie od 8 do 11 lutego rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie. W turnieju EuroHockey Indoor Championship Women doskonale poradziła sobie reprezentacja Polski. Biało-czerwone zawodniczki wywalczyły srebrny medal, dopiero w finale przegrywając z Niemkami 2:3.

Polki halowymi wicemistrzyniami Europy w hokeju na trawie

Reprezentacja Polski już w fazie grupowej pokazała, że będzie walczyć o medale czempionatu Starego Kontynentu. Biało-czerwone w pierwszym etapie HME w hokeju na trawie pokonały Szwajcarki, Ukrainki i Włoszki, a także zremisowały z Austriaczkami. Z dziesięcioma punktami nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce w swoim zbiorze.

W półfinale podopieczne Norberta Nederlofa trafiły na Hiszpanki. Polki pokonały rywalki z Półwyspu Iberyjskiego 2:1. Bramkę na wagę awansu do meczu o złoto strzeliła w ostatniej kwarcie spotkania Paula Sławińska. W wielkim finale Polkom poszło już nieco gorzej. Biało-czerwone przegrały z Niemkami 2:3.

Czuję smutek i rozczarowanie. Byłyśmy naprawdę bardzo blisko, żeby w tym meczu doprowadzić do karnych zagrywek. Decyzje sędziowskie były takie, a nie inne. W ostatniej minucie przyznali krótki róg rywalkom i one go wykorzystały. Z drugiej strony jestem mega zadowolona ze swojej drużyny. Zrobiłyśmy na tym turnieju super robotę. Jest się naprawdę czym chwalić, ale ten niedosyt pozostał – powiedziała po turnieju kapitan reprezentacji Polski Marlena Rybacha.