Polkowiczanki wygrywają

29 lis 2018, 00:27

W wyjazdowym spotkaniu koszykarskiej Euroligi mistrzynie Polski wygrywają z francuską ekipą ESBVA-LM. O wygranej zdecydowała pierwsza połowa spotkania wygrana różnicą osiemnastu oczek, ale emocje były do końca za sprawą bardzo słabej trzeciej kwarty w wykonaniu CCC.

Pierwsza połowa, a zwłaszcza druga kwarta była w wykonaniu pomarańczowych dobra, a gospodynie spisywały się bardzo fatalnie. W ich grze było pełno chaosu, strat, niecelnych podań i chybionych rzutów. Polkowiczanki po 20 minutach prowadziły 31:13. Niestety po przerwie gra pomarańczowych ewidentnie siadła. Trzecia kwartę mistrzynie Polski przegrały 15 punktami i w ostatniej odsłonie było wiele emocji, ale niestety mało płynnej koszykówki. Ostatecznie tę wojnę lepiej zniosły polkowiczanki. W końcówce Jasmine Thomas zaliczyła akcję „2+1” i dała swojej drużynie prowadzenie 48:45. Niemal równo z syreną rzut rozpaczy oddała Laetitii Kamba, ale chybiła i mistrzynie Polski mogły cieszyć się z drugiej, bardzo ważnej wygranej w Eurolidze.

– To był bardzo trudny mecz. Zaczęliśmy dobrze, zyskaliśmy przewagę. Tempo gry było odpowiednie, niestety w trzeciej kwarcie zagraliśmy fatalnie. Zespół gospodyń był w tym czasie agresywny, nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Cała druga połowa była nie taka, jak się spodziewaliśmy. Wygraliśmy dzięki walce i uporowi, zwycięstwo w takich okolicznościach na pewno da nam energię na kolejne mecze. Wiemy co poprawić, by grać lepiej – skomentował po meczu trener Kovacik.

Po zwycięstwie z ekipą z francuskiego Lille, “Pomarańczowe” mają bilans 2-2 i jeszcze aż dziesięć spotkań grupowych do rozegrania w ramach rozgrywek Euroligi.

Najbliższe (jeszcze w tym roku) mecze CCC w Eurolidze rozegrają: 5 grudnia z Familia Schio, 12 grudnia z Nadezhda Orenburg oraz 19 grudnia z ZVVZ USK Praha. Pierwsze dwa odbędą się w Polkowicach a na ostatnie mistrzynie Polski udadzą się do stolicy Czech.

ESBVA-LM – CCC Polkowice 45:48 (9:13, 4:18, 21:6, 11:11)

ESBVA-LM: Kamba 8, Bar 7, Evans 7, Mendy 7, Gomis 5, Sy-Diop 4, Diallo 4, Bremont 3, Bjorklund 0, Jakovljević 0

CCC: Fagbenle 11, Thomas 9, Hayes 8, Leedham 7, Gajda 5, Kaltsidou 4, Kaczmarczyk 4, Kizer 0