Strona główna Żużel 1. Liga Polonia w wysokiej formie? Polonia Piła – Orzeł Łódź (zapowiedź)

Polonia w wysokiej formie? Polonia Piła – Orzeł Łódź (zapowiedź)

0

Sezon rozkręca się na dobre – już w niedzielę zobaczymy mecze drugiej kolejki Nice PLŻ. Przyjrzyjmy się możliwościom ekip, które przed sezonem nie były stawiane w roli faworyta. 

Orzeł w zeszłym tygodniu zaliczył udany występ, jednak nie wystarczający na wygraną w Rzeszowie. Polegli z “Żurawiami” 39:50, ale cieszy postawa Jakuba Jamróga. Może on być mocnym punktem łódzkiej drużyny. Jak wiadomo, rzeszowski owal nie należy do łatwych, ale Polak bardzo dobrze radził sobie w tym spotkaniu, zaciekle walcząc o każdy punkt również na trasie.

Pilanie, zeszłotygodniowym meczem z faworytem rozgrywek – Eko-Dir Włokniarzem Częstochowa, księgową przyprawili o zawrót głowy. Wysoką wygraną (61:29) Polonia zawdzięcza przede wszystkim krajowym rajderom, którzy bez respektu dla rywala wygrywali bieg za biegiem. Jednak nie od dawna wiadomo, że pilski tor jest “twierdzą”, którą ciężko zdobyć nawet najlepszym drużynom.

“Orły” przystąpią do meczu w składzie bez Craiga Cooka, który zamiast objawieniem ligi, w meczu z Rzeszowem mocno zawiódł działaczy. W jego miejsce awizowano Mariusza Puszakowskiego, który pierwotnie miał się pojawić w również poprzednim spotkaniu. Oczywiście łodzianie liczą na zwycięstwo na inauguracji w swoim mieście i mają do tego prawo, korzystając z atutu własnego toru.

Polonia Piła – po długiej tułaczce w drugiej lidze w końcu może pokazać swoją siłę. O ile u siebie mogą być nie do pokonania cały sezon, to wyjazdy będą dużo trudniejsze dla tej ekipy. Awizowany skład nie zmienił się jednostkowo w stosunku do zeszłego tygodnia, jednak zmianie uległ układ par w szeregach pilan.

W kontekście zbliżającego się meczu ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Orzeł u siebie będzie chciał zaspokoić głód żużla u swoich kibiców, Polonia podbudowana wysokim zwycięstwem na pewno walczyć będzie do ostatnich metrów ostatniego okrążenia każdego biegu. Mecz zapowiada się naprawdę ciekawie.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
9. Hans Andersen
10. Robert Miśkowiak
11. Jakub Jamróg
12. Mariusz Puszakowski
13. Rory Schlein
14. Oskar Bober

Polonia Piła:
1. Michał Szczepaniak
2. Norbert Kościuch
3. Patryk Dolny
4. Piotr Świst
5. Bjarne Pedersen
6. Arkadiusz Pawlak

Mecz odbędzie się 3.04.2016 o 13:30. Bilety do kupienia w kasach przy stadionie przed meczem. Młodzież do lat 18 może wejść na mecz bezpłatnie.

Komentarze