Polscy lekkoatleci startowali w Lucernie i Nancy

15 cze 2016, 07:26

Drugie miejsce w biegu na 800 metrów w Nancy zajął Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz uzyskał czas 1:44.91 i awansował na pozycję wicelidera europejskich tabel.

Oprócz Lewandowskiego w mityngu w Nancy wystartowała Justyna Święty. Polka zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów z czasem 52.22. Zwyciężyła Floria Guei – 51.35.

Joanna Jóźwik zajęła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów podczas mityngu w Lucernie. Brązowa medalistka mistrzostw Europy z Zurychu uzyskała czas 2:03.71. Najszybsza na finiszu okazała się Lynsey Sharp (2:02.87), natomiast druga finiszowała Anita Hinriksdottir (2:03.17).

Maria Andrejczyk zajęła trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem. Zawodniczka Hańczy Suwałki w najlepszej próbie rzuciła oszczep na odległość 59.18. Zwyciężyła Kathryn Mitchell – 62.97.

Piąte miejsce w biegu na 200 metrów zajął Karol Zalewski. Polak finiszował w czasie 20.98. Wygrał Beejay Lee-20.66.

Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce w serii B na 100 metrów przez płotki z czasem 13.27. Na trzeciej pozycji w serii B na 400 metrów przez płotki finiszowała Tina Matusińska (57.92).

Niestety pierwszej wysokości w konkursie skoku o tyczce nie zaliczyła Justyna Śmietanka.

Warto dodać, że podczas zawodów w Lucernie panowały trudne warunki atmosferyczne. Deszcz oraz wiatr nie ułatwiał startu zawodnikom.