POLSKA MISTRZEM ŚWIATA!!!

21 wrz 2014, 22:38

POLSKA MISTRZEM ŚWIATA!!! Reprezentacja Polski po kapitalnym spotkaniu pokonał Brazylię 3:1 i po raz drugi w historii sięgnęła po mistrzostwo świata!!!

Pierwszy set był bardzo słaby w wykonaniu biało-czerwonych. To nie była ta Polska która znamy. W naszych szeregach pojawiło się sporo niedokładności. Nasza gra była szarpana. Rywale często nas blokowali, a w naszej drużynie ten element nie funkcjonował. Graliśmy nerwowo co sprawiło że przegraliśmy seta do 18.

Drugi set był już dużo lepszy. To my prowadziliśmy praktycznie przez całego seta. Kiedy było 17:12 dla naszego zespoły wydawało się, że wszystko dobrze się skończy, lecz wtedy coś się zablokowało. Nie potrafiliśmy wyjść z niekorzystnego ustawienia i nagle zrobiło się po 17. W końcówce jednak to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy seta 25:22.

Trzecia odsłona była bardzo wyrównana i była to gra praktycznie punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować kilku punktowej przewagi. W tej walce to jednak Polacy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali seta do 23. Z dobrej strony znów pokazał się Mateusz Mika, który rozgrywał dziś chyba zawody życia.

Czwarty set rozpoczął się od nerwowych zagrań obu drużyn co nie zmienia faktu, że gra toczyła się punkt za punkt, a na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z wynikiem 8:7! Kolejne punkty to wypracowanie 2-punktowej przewagi przez “Biało-czerwonych” utraconej dopiero przy stanie 15:14 i zagrywce Edera. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc 16:15. Po przerwie to niestety Brazylijczycy zaczęli grać kapitalną zagrywkę i wypracowali sobie trzypunktową przewagę, którą na szczęście udało nam się odrobić i doprowadzić do stanu 21:21! Końcówkę lepiej wytrzymali Polacy i wygrali 25:21, a cały mecz 3:1!!!

Brazylia – Polska 1:3 (25:18, 22:25, 23:25, 22:25)

Brazylia: Rezende, Wallace, Sidao, Lucas, Murilo, Lucarelli, Felipe (libero) oraz Mario (libero), Vissotto, Fonteles, Raphael

Polska: Drzyzga, Wlazły, Kłos, Nowakowski, Winiarski, Mika, Zatorski (libero) oraz Zagumny, Kubiak, Konarski