Polska pokonała Angolę w meczu towarzyskim

Aktualizacja: 16 sie 2015, 22:09
16 sie 2015, 20:43

Reprezentacja Polski pokonała Angolę 79:77 w drugim meczu sparingowym. Polacy nie zachwycili w starciu ze znacznie słabszą ekipą, wypuszczając w ostatniej kwarcie 6-punktowe prowadzenie.

Nasz zespół fatalnie rozpoczął spotkanie, przegrywając pierwszą kwartę aż 26:18. W dwóch następnych Polacy zdecydowanie się odbudowali i nie dość, że odrobili straty to jeszcze zdołali wyjść na 6-punktowe prowadzenie na koniec 3. kwarty (55:49). Ostatnia partia nie rozpoczęła się po naszej myśli, w pierwszych 3 akcjach straciliśmy całe prowadzenie i wynik do samego końca utrzymywał się na styku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 70:70 więc byliśmy świadkami dogrywki, w której to więcej zimnej krwi zachowała reprezentacja Polski i ostatecznie wygrała całe spotkanie 79:77

Wczoraj nasza kadra rozegrała towarzyskie spotkanie z Hiszpanią, która zajmuje 2. miejsce w rankingu FIBA. Polacy przegrali, ale zaprezentowali się ze zdecydowanie z lepszej strony niż dzisiaj. Miejmy nadzieję, że te kontrolne gry przyniosą jednak spodziewany efekt na mistrzostwach Europy.

Polska – Angola 79:77 (18:26, 17:11, 20:12, 15:21, 9:7)