Polska pokonuje Rosję!

21 sie 2017, 00:33

W ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Hamburgu Polacy wygrali z Rosją 81:78 i tym samym zajęli w nim drugie miejsce. Najlepszym strzelcem w naszej kadrze był A.J. Slaughter.

Zespół trenera Mike’a Taylora nie najlepiej rozpoczął mecz. W pierwszych akcjach nie mógł się wstrzelić, a pierwsze punkty po około 2:30 minutach gry zdobył Adam Waczyński. Rosjanie jednak dobrze rzucali z dystansu, dzięki czemu bardzo długo utrzymywali swoją przewagę. Dopiero trójka A.J. Slaughtera w końcówce tej części gry zbliżyła Biało-Czerwonych na trzy punkty.

Trafienia Adama Hrycaniuka i Michała Sokołowskiego na początku II kwarty dały minimalną przewagę Polakom. Dzięki agresywnej obronie oraz akcji 2+1 Przemysława Zamojskiego prowadziliśmy nawet 30:22. Później Rosjanie odrobili cześć strat (m.in. dzięki trójce Vitaly Fridzona), ale pierwsza połowa zakończyła się plusowym wynikiem i trzypunktową przewagą.

Na początku III kwarty widoczna była dobra współpraca Mateusza Ponitki z Przemysławem Karnowskim, co przełożyło się na dwie skuteczne akcje. Rywale jednak ciągle byli niezwykle blisko, a po zagraniu 2+1 Timofeya Mozgowa ponownie wrócili na prowadzenie. Środkowy zaczął trafiać też rzuty wolne i dzięki temu to Rosjanie po 30 minutach rywalizacji wygrywali 54:51.

Pierwsze akcje Biało-Czerwonych na początku ostatniej ćwiartki były skuteczne, a po trójce Tomasza Gielo mieliśmy remis. Późniejsze rzuty wolne Adama Waczyńskiego i kolejna celna próba z dystansu Damiana Kuliga oznaczały przewagę naszego zespołu. Mecz był jednak ciągle bardzo zacięty. Rywale doprowadzili do wyrównania, a po rzucie Dmitry Khvostova wyszli nawet na prowadzenie. Skrzydła rozwinął Aleksei Shved, jednak skutecznie odpowiadał mu A.J. Slaughter. Końcówka spotkania była nerwowa, ale kluczową trójkę o tablicę trafił Mateusz Ponitka, co dało Polakom zwycięstwo 81:78.

Polska – Rosja 81:78 (12:15, 22:16, 17:23, 30:24)

Polska: Slaughter 16 (5 ast), Waczyński 13 (6 zb), Cel 11, Kulig 9, Ponitka 7, Karnowski 7, Gielo 5, Koszarek 4, Hrycaniuk 4, Zamojski 3, Sokołowski 2

Rosja: Shved 20 (8 ast), Mozgov 18 (8 zb), Fridzon 11, Vorontsevich 9, Khvostov 8, Zubkov 5, Kurbanov 4, Kulagin 2, Ivlev 1, Baburin 0, Antonov 0

Źródło: pzkosz.pl