MME: Polska prowadzi w klasyfikacji medalowej po trzecim dniu!

Aktualizacja: 14 lip 2019, 02:17
13 lip 2019, 22:14

Polska z dorobkiem sześciu medali (4 złote, 2 srebrne) prowadzi w klasyfikacji medalowej młodzieżowych Mistrzostw Europy w szwedzkim Gavle!

Medal z najcenniejszego kruszcu zdobyła w Gavle jako pierwsza Ewa Swoboda. Polka bez problemów obroniła tytuł wywalczony dwa lata temu w Bydgoszczy i po raz kolejny została młodzieżową mistrzynią Europy w biegu na 100m.

Podobna sztuka udała się Konradowi Bukowieckiemu. Reprezentant Polski nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń i wynikiem 21,57 po raz drugi wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy U23.

O ile dwa pierwsze medale można było uznać za pewniaki i każdy inny rezultat byłby zaskoczeniem, o tyle kolejne dwa złota zdobyte podczas sobotniej sesji popołudniowej były miłymi niespodziankami.

Natalia Kaczmarek po fenomenalnym finiszu zajęła pierwsze miejsce w biegu na 400m. Rezultatem 52.34 ustanowiła nowy rekord życiowy i została młodzieżową Mistrzynią Europy. Jak sama przyznała taki wynik to dla niej zaskoczenie, ale i powód do ogromnej dumy. Kolejny cel to Mistrzostwa Świata w Doha i kwalifikacja do polskiej sztafety 4x400m.

Mistrzem ostatniej próby jest niewątpliwie Cyprian Mrzygłód. Polak swój złoty medal w rzucie oszczepem wywalczył w ostatniej próbie. Wynik 84,97 to nowy rekord życiowy, ale i nowy rekord Mistrzostw Europy U23.

Dwa srebrne medale wywalczyli w Szwecji nasi płotkarze. Zarówno Klaudia Siciarz (100m. ppł) jak i Michał Sierocki (110m. ppł)  przekroczyli linię mety jako drudzy i wywalczyli tytuły wicemistrzów Starego Kontynentu.

Już jutro ostatni dzień zmagań podczas Mistrzostw Europy do lat 23. Polska póki co zajmuje pierwszą pozycję w tabeli medalowej wyprzedzając reprezentacje Niemiec i Francji tylko jednym złotym krążkiem.