Polska przegrała z Turcją w Eurobaskecie U-20. Trudny rywal w 1/8 finału

19 lip 2022, 19:04

Reprezentacja Polski poniosła porażkę z Turcją 53:54 podczas ostatniego meczu fazy grupowej Eurobasketu U-20. Zespół prowadzony przez Jacka Winnickiego nie sprostał przeciwnikom, choć do zwycięstwa brakowało naprawdę niewiele. Teraz Polska, na etapie 1/8 finału, stanie w szranki z Hiszpanią.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Thriller z Turcją i wściekłość Winnickiego

Przed pojedynkiem z Turkami reprezentacja Polski pokonała gospodarzy tegorocznego Eurobasketu do lat 20 – Czarnogórę 83:62. Następnie po zaciętej potyczce nasza drużyna narodowa musiała uznać wyższość Niemców (69:76). Rezultaty innych meczów grupowych ułożyły się tak, że przed ostatnią kolejką wszystkie ekipy miały po trzy punkty.

Jeżeli nasi koszykarze zwyciężyliby w ostatnim spotkaniu, wówczas zajęliby pierwszą lokatę i walczyliby z teoretycznie słabszymi oponentami. Jednak tak się nie wydarzyło. Turcja wygrała minimalnie 54:53. Ostatnie posiadanie należało do Polaków. Pierwszą sytuację rywale przerwali faulem. W drugiej Igor Milicić Jr. wziął na siebie ciężar za zdobycie zwycięskich punktów i – niestety – nie udało mu się sfinalizować akcji.

Trener Jacek Winnicki wpadł w furię, gdy nie odgwizdano przewinienia za drugim razem. Mało brakowało, żeby wbiegł na parkiet i rozprawił się z sędziami, którzy jego zdaniem popełnili jawny błąd. Gdyby faul odgwizdano, Biało-Czerwoni wykonywaliby rzuty wolne.

Polska zmierzy się z Hiszpanią na Eurobaskecie U-20

Dziś już wiemy, jaka była stawka tego posiadania, tego braku gwizdka. Triumf nad Turkami oznaczał pierwszą pozycję w grupie. Porażka zepchnęła Polaków na ostatnie miejsce. Inna sprawa, że w naszym zespole mocno szwankowała skuteczność w próbach z dystansu. Biało-Czerwoni trafili zaledwie 3 na 26 oddanych rzutów.

– W pierwszej połowie było za dużo tych rzutów. Z ławki szła informacja, żeby próbować atakować kosz, bo to przyniesie więcej sukcesu. Turcy zostawili nam otwarte rzuty. W drugiej części poprawiliśmy obronę, ogólnie sposób grania, ale niestety szczęście było po stronie rywali – powiedział po meczu trener Winnicki.

Mecz 1/8 finału Eurobasketu do lat 20 reprezentacja Polski rozegra już w środę 20 lipca o godzinie 14:15. Rywalami kadry Jacka Winnickiego będzie Hiszpania.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polacy grają na Eurobaskecie U-20. Całkiem udany weekend kadry Jacka Winnickiego

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA