Polska – Rosja 29:26! Gramy dalej!

11 gru 2014, 20:03

Piękne zwycięstwo odniosły tego wieczora Polki i pokonały reprezentację “Sbornej”!

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Jedynie w 9.minucie Rosjanki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:2) i była to największa różnica bramkowa w ciągu całego spotkania (nie licząc końcowego rezultatu). Polki jednak konsekwentnie odrabiały bramki, wykorzystujac błędy Rosjanek. Bardzo dobrze grały Kudłacz, Wojtas czy Niedźwiedź. Pewna na linii była takżę Prudzienica. Jednak bardzo ważnym powodem zwycięstwa były stalowe nerwy naszych reprezentantek. Dzięki temu na przerwę Polki schodziły do szatni z dwoma golami przewagi.

Druga odsłona to także gra punkt za punkt. Jednak w 44. minucie wydarzyło się coś niespodziewanego i Rosjanki znów wyszły na prowadzenie. Piłkę straciła Gęga i Prudzienica byłą bez szans w starciu z Kuzniecową. Na szczęście od 52. minuty znów był remis po 24! W 54. zaś po karnym wykorzystanym przez Kudłacz ponownie to my byliśmy na prowadzeniu. Jedną z kluczowych była akcja na 26:24, bowiem świetnie obroniła Prudzienica, a Wojtas rzuciła z dystansu. Po tym ciosie Rosjanki się już nie podniosły, a nasze reprezentantki wygrały ostatecznie 29:26!

W drugiej fazie grupowej Polska znajdzie się w grupie I w  razem z Hiszpanią, Węgrami, Norwegią, Danią oraz Rumunią. By zagrać w półfinale Polki musiałyby zająć pierwsze lub drugie miejsce.