Polska – Tajlandia (16.06): Gdzie i Kiedy Transmisja Ligi Narodów? Trudne zadanie naszych siatkarek

Aktualizacja: 4 lip 2022, 18:11
15 cze 2022, 14:06

Przed nami kolejne starcie naszych siatkarek w tegorocznej Lidze Narodów. Tym razem czeka nas mecz Polska -Tajlandia, który rozpocznie się bardzo wcześnie, ponieważ już w czwartek o godzinie 5:00.

Polki potrzebują punktów po porażce z Japonią

Polskie siatkarki niedobrze rozpoczęły zmagania Ligi Narodów na turnieju rozgrywanym w Quezon City. Podopieczne Stefano Lavariniego przegrały z Japonkami, nie wygrywając nawet jednego seta (21:25, 21:25, 21:25). W czwartek o świcie reprezentantki Polski będą miały jednak szanse na poprawienie swojej sytuacji.

Już o godzinie 5 rano nasze siatkarki zmierzą się bowiem z Tajlandkami. Te aktualnie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Siatkarki z Azji w pięciu rozegranych meczach zgromadziły 11 punktów. Na ich dorobek złożyły się cztery razy wygrane i jedna przegrana. Przed starciem z Biało-Czerwonymi bilans reprezentacji Tajlandii w setach wynosi 14:7.

Z kolei podopieczne Lavariniego po pięciu spotkaniach mają na swoim koncie osiem oczek. Taki dorobek sprawia, że plasują się dopiero na ósmym miejscu tabeli tegorocznej Ligi Narodów. Polki już dwukrotnie zaznały w tych zawodach goryczy porażki (oprócz Japonii przegrały również z Brazylią). Bilans Biało-Czerwonych w setach to 9:9.

pakiet powitalny 3333 zł w LV BET

Mecz Polska – Tajlandia rozpocznie się bardzo wcześnie, ponieważ już w czwartek 16 czerwca o godzinie 5:00 czasu polskiego. Starcie będzie transmitowane na antenach TVP Sport oraz Polsatu Sport.

Wraca Liga Narodów siatkarek. Harmonogram reprezentacji Polski na turnieju w Filipinach