Polska uporała się z Izraelem po dogrywce. Szanse na awans przedłużone

1 lip 2022, 08:22

Polska pokonała Izrael 90:85 po dogrywce w piątej kolejce eliminacji do mistrzostw świata koszykarzy. Dzięki temu zwycięstwu KoszKadra zachowała szanse na awans do drugiej fazy grupowej kwalifikacji na mundial w baskecie.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wyjście z opresji i bezcenna trójka Zyskowskiego

Mecz Polski przeciwko Izraelowi był tym z kategorii “must win”. Nasi koszykarze po prostu musieli zwyciężyć, żeby przedłużyć swoje szanse w walce o mistrzostwa świata. Od początku potyczka układała się po myśli drużyny prowadzonej przez trenera Igora Milicicia, która po premierowej odsłonie spotkania prowadziła 18:12.

Później przeciwnicy zaczęli wykazywać wzmożoną aktywność na parkiecie, ale niemalże natychmiast konfrontowali się z kontrami polskiej drużyny narodowej. Reprezentacja Polski podczas drugiej partii osiągnęła dziesięciopunktową przewagę i wydawało się, że jest na dobrej drodze do triumfu. Jednak rywale zniwelowali straty. Do przerwy wynik na tablicy świetlnej wskazywał na korzyść biało-czerwonych 42:36.

W trzeciej kwarcie Polska ponownie odskoczyła na dziesięć “oczek”, lecz wtedy oponenci uskutecznili zryw 10-2. Pod koniec finałowej ćwiartki widmo porażki zajrzało w oczy zawodników Milicicia.  Przeciwnicy prowadzili już 78:72, gdy do akcji wkroczyła nasza drużyna. Natomiast do dogrywki doprowadził rzutem za trzy z rogu boiska Jarosław Zyskowski.

Polska ograła Izraelczyków po dogrywce

Dodatkowy czas gry przyniósł kibicom basketu multum emocji. Batalia toczyła się wet za wet, ale w ostatecznym rozrachunku KoszKadra odniosła triumf 90:85. Niesamowicie istotną rolę w sukcesie gospodarzy odegrał Mateusz Ponitka. Lider naszego zespołu może poszczycić się następującą linijką: 23 punkty, 9 zbiórek, 6 asyst i 6 (!) przechwytów.

Reprezentacja Polski trafiła łącznie 15 prób z dystansu i znacznie częściej meldowała się na linii rzutów wolnych (19/27 wykorzystanych prób). Wygrana biało-czerwonych z Izraelem przedłużyła nasze szanse na udział w drugiej fazie grupowej eliminacji do koszykarskiego mundialu. Już w niedzielę 3 lipca kadra narodowa zmierzy się w Bremie z Niemcami.

Mistrzostwa świata w koszykówce odbędą się w dniach 25 lipca – 10 września 2023 roku. Gospodarzami turnieju finałowego będą Indonezja, Japonia oraz Filipiny.

Jeremy Sochan z dodatnim testem na COVID. Zagra w NBA Summer League?