Polska w ćwierćfinale EuroBasketu 2022! Ukraina za burtą turnieju

11 wrz 2022, 14:21

Polska wygrała z Ukrainą w meczu 1/8 finału EuroBasketu 2022 (94:86). Podopieczni trenera Igora Milicicia zagrali rewelacyjną koszykówkę. Formacja defensywna, poza drobnymi błędami, zaprezentowała wysoki poziom. Dodatkowo rzuty po zespołowych i indywidualnych akcjach znajdowały drogę do kosza. To najlepszy rezultat polskiej kadry na czempionacie Starego Kontynentu w XXI wieku. Panowie, kłaniamy się z uznaniem. Ćwierćfinał jest nasz!

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska awansowała do ćwierćfinału EuroBasketu 2022

Reprezentacja Polski przystępowała do meczu 1/8 finału przeciwko Ukrainie podczas mistrzostw Europy w koszykówce po naprawdę udanej fazie grupowej turnieju. W trakcie tego etapu zmagań KoszKadra pokonała Czechów, Izraelczyków oraz Holendrów. Na pewno bolesna była dotkliwa porażka z Finlandią, ponieważ przegraną z Serbami raczej wpisywaliśmy w nasz bilans. Jednak dziś to wszystko stanowiło już przeszłość.

Drużyna prowadzona przez trenera Igora Milicicia od początku wyszła na spotkanie ze wschodnimi sąsiadami niezwykle skoncentrowana. Defensywa funkcjonowała prawie bez zarzutu, choć krwawiliśmy, gdy oponenci ruszali do kontrataków. W drugiej partii Polacy odpuścili nieco strzelców na obwodzie, ale na szczęście szalał A.J. Slaughter. I właśnie dzięki postawie rozgrywającego (16 “oczek”) przegrywaliśmy do przerwy tylko 42:45.

W trzeciej kwarcie rywalizacji sporo przewinień łapali rywale reprezentacji Polski. Natomiast wciąż brakowało konsekwencji. Pojawiły się dość duże problemy z płynnością rozgrywania akcji w ataku i asekuracji w obronie. Jednak po celnej “trójce” Michała Sokołowskiego nasi koszykarze doprowadzili do remisu. Przed ostatnią kwartą wynik brzmiał 69:67 na korzyść Polaków.

Podczas finałowej ćwiartki brygada pod wodzą Milicicia pokazali kapitalną koszykówkę. To było wspaniałe, zespołowe show, w którym pierwsze skrzypce grał Mateusz Ponitka (22 punkty, 9 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty). Najlepszym strzelcem drużyny narodowej był wspomniany Slaughter (24 “oczka”). Swoje dołożył także Aleksander Balcerowski (14 “punktów”. Biało-Czerwoni wygrali z Ukrainą 94:86 i awansowali do ćwierćfinału EuroBasketu!

Reprezentacja Polski następny mecz na EuroBaskecie 2022 rozegra w środę 14 września przeciwko Słowenii. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Ognia, panowie. Napadajcie!