Polska wygrywa prekwalifikacje olimpijskie! Bośnia i Hercegowina pokonana w finale

Aktualizacja: 20 sie 2023, 18:16
20 sie 2023, 16:35

Reprezentacja Polski w koszykówce wygrała prekwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. W finale rozgrywanego w Gliwicach turnieju Biało-czerwoni wygrali 76:72 z Bośnią i Hercegowiną. Decydujący etap eliminacji zaplanowany jest na 2024 rok.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Bośnia i Hercegowina ponownie pokonana

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań zespół z Bałkanów uznawany był za głównego faworyta do wygrania prekwalifikacji olimpijskich. Takie prognozy z pewnością nie podobały się polskim koszykarzom, którzy jeszcze w fazie grupowej pokazali, że powalczą o awans. W swoim drugim meczu Biało-czerwoni pokonali Bośnię i Hercegowinę 85:76.

Pierwsza kwarta niedzielnego starcia była wyrównana i zakończyła się remisem 23:23. W drugiej Polska miała już pięć punktów przewagi, ale rywale, którzy mieli w swoim składzie zawodników z doświadczeniem w NBA zniwelowali straty do jednego oczka. Po przerwie nikt już nie wypracował sobie bezpiecznej zaliczki i o zwycięstwie decydowały ostatnie minuty spotkania. Ostatecznie zespół Igora Milicicia wygrał 76:72. Najmocniejszymi punktami Biało-czerwonych byli Michał Sokołowski (16 pkt., 7 zbiórek) i Aleksander Balcerowski (14 pkt., 7 zbiórek).

W turnieju prekwalifikacyjnym organizowanym w Gliwicach i Tallinie wystąpiło 8 zespołów, z których tylko jeden zachował szanse na występ w igrzyskach olimpijskich. Dzięki wygranej z Bośnią i Hercegowiną zespół prowadzony przez Igora Milicicia awansował do decydującego etapu eliminacji. Polska znalazła się wśród 24 reprezentacji, które zostaną podzielona na cztery turnieju. Zwycięzca każdego z nich zdobędzie bilet do Paryża.