TBL: Polski Cukier Toruń wypunktował akademików z Koszalina

8 lut 2016, 22:44

W ostatnim meczu 19. kolejki Tauron Basket Ligi, Polski Cukier Toruń pokonał na własnym parkiecie AZS Koszalin 84:77.

Niespodziewanie spotkanie lepiej zaczęli goście- po celnej trójce Wadowskiego prowadzili 9:2, a w połowie pierwszej kwarty już nawet 18:6. Szczególnie zawodzili podkoszowi z Torunia, który grali na niskiej skuteczności. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie i z czasem Polski Cukier zdołał odrobić część start, przegrywając pierwszą kwartę 20:25.

Druga ćwiartka miała podobny przebieg- AZS wypracowywał sobie przewagę, bardzo dobry mecz rozgrywał Mielczarek, który trafił 5 na 5 trójek w pierwszej połowie. Następnie torunianie gonili wynik i odrabiali część strat, przede wszystkim dzięki Łukaszowi Wiśniewskiemu, kończącego tą część spotkania z 14 punktami na koncie. Ostatecznie do przerwy Polski Cukier przegrywał z AZS Koszalin 36:43.

W trzeciej kwarcie spotkanie oscylowało w okolicach remisu, a na dwie i pół minuty do jej zakończenia gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Torunian poprowadził Danny Gibson, trafiając trzy ważne trójki, w tym jedną równo z syreną kończącą kwartę, przy wyniku 62:56 dla Polskiego Cukru.

Gibson nie zwalniał tempa również w ostatniej odsłonie meczu, trafiając kolejne rzuty i asystując przy punktach kolegów. Zawodnicy Polskiego Cukru na 2 minuty do końca spotkania osiągnęli 12-punktowe prowadzenie. Na minutę do końca nadzieję AZS-u podtrzymał Dąbrowski, zmniejszając różnicę do 7 punktów. Na więcej jednak nie było ich już ich stać, przez co Polski Cukier pokonał AZS Koszalin 84:77.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był wspomniany wcześniej Danny Gibson, który zdobył 23 punkty, siedem zbiórek i 11 asyst. Łukasz Wiśniewski dołożył do tego 21 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty. W ekipie gości wyróżnił się Patrik Auda z 19 punktami, ośmioma zbiórkami i trzema asystami na koncie.

Polski Cukier Toruń – AZS Koszalin 84:77 (20:25, 16:18, 26:13, 22:21)