Strona główna Lekkoatletyka Polski dyskobol, który goni światową czołówkę!

Polski dyskobol, który goni światową czołówkę!

0

Bartłomiej Stój, to urodzony w 1996 roku dyskobol, który coraz szybciej dogania światową czołówkę. Ma 20-lat, a rekord życiowy już na poziomie 61,77 metra i to dyskiem o wadze 2 kilo, czyli takim, którym rzuca m.in. Piotr Małachowski i Robert Urbanek! 

Zawodnik KKS Victoria Stalowa Wola, ten znakomity wynik uzyskał w Łomży kilka dni temu. Jest to rezultat, który bardzo zbliżył go do minimum na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Amsterdamie i będą próbą przedolimpijską. Stój wie co to znaczy startować na dużej imprezie międzynarodowej, gdyż sam jest Mistrzem Europy Juniorów z zeszłego roku.

Świat podziwia jego wyniki, a rywale drżą, gdyż śmiało można rzec, że rośnie nam kolejny dyskobol światowego formatu. Jego rekordy życiowe juniorskim sprzętem również były imponujące. Dyskiem o wadze 1,5 kg rzucił 62,26 m, a dyskiem o wadze 1,75 kg już 68,02 m. Minimum na Mistrzostwa Europy wynosi 63 metry i istnieje duże prawdopodobieństwo, że Stój włączy się w walkę o bilet do Amsterdamu.

Zawodnik zajmuje obecnie 72. miejsce na listach światowych.

Komentarze