“Polski” klub rozbity w Pucharze Włoch. Żegna się z rozgrywkami

19 sty 2023, 17:56

Najbardziej “polski” klub we Włoszech, Spezia pożegnała się z Pucharem Włoch. Drużyna prowadzona przez Lucę Gottiego przegrała w 1/8 finału aż 2:5 z Atalantą i odpadła z dalszej rywalizacji. Na boisku pojawił się tylko jeden z czterech dostępnych reprezentantów Polski.

Dla Spezii było to już trzecie spotkanie w ramach tegorocznej edycji Pucharu Włoch. W dwóch poprzednich rundach zespół ten wygrywał 5:1 z Como i 3:1 z Brescią. Atalanta z kolei dopiero debiutowała w rozgrywkach, a to za sprawą faktu, że przed rokiem zakończyła udział na ćwierćfinale.

Spezia rozbita przez Atalantę

W wyjściowym składzie Spezii na to spotkanie znalazł się tylko jeden Polak – Jakub Kiwior. Pozostali, a więc Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca i Szymon Żurkowski, który kilka dni temu został wypożyczony z Fiorentiny, znaleźli się tylko wśród rezerwowych.

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle emocjonująca, a w pierwszym kwadransie padły aż trzy bramki. W 10. i 12. minucie dwa gole dla gospodarzy strzelił Ademola Lookman, po czym w 14. minucie odpowiedział Albin Ekdal. W 26. minucie na 3:1 podwyższył Hans Hateboer, natomiast w 38. minucie gola kontaktowego strzelił Daniele Verde.

Po zmianie stron mecz był bardziej jednostronny ze wskazaniem na ekipę Atalanty. Dowodem na to były dwa kolejne trafienia, ustalające rezultat na 5:2. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Rasmus Hojlund, a w 90. minucie piłkę do własnej bramki skierował Ethan Ampadu. Dzięki wygranej Atalanta w ćwiercfinale Pucharu Włoch zagra z Interem Mediolan.

5:2 Ethan Ampadu (sam.) 90′

Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca i Szymon Żurkowski całe spotkanie przesiedzieli na ławce rezerwowych i nie mieli możliwości rozegrania choćby minuty. Kolejną szansę na występ będą mieli w najbliższej kolejce Serie A – już w niedzielę Spezia zagra na własnym stadionie z AS Romą.

Media: Bento obejmie reprezentację Polski! Rozmowy na finiszu